Immobile: Myślałem o odejściu z kadry

Ciro Immobile
Ciro Immobile Pressfocus

Odpadnięcie reprezentacji Włoch z baraży eliminacyjnych mundialu z Macedonią Północną odbiło się szerokim echem w świecie futbolu. W jednym z wywiadów Roberto Mancini przyznał, że rozważał porzucenie kadry. Takie same myśli towarzyszyły Ciro Immobile, czym napastnik Lazio podzielił się z mediami podczas ostatniej rozmowy.

  • Reprezentacja Włoch będzie jednym z największych nieobecnych Mistrzostw Świata w Katarze
  • Opadnięcie z baraży w meczu z Macedonią Północną było dla sztabu szkoleniowego i kadrowiczów potężnym ciosem
  • Krytyka była tak silna, że odejście z kadry rozważał Ciro Immobile

Immobile szczerze o odczuciach po odpadnięciu z eliminacji

Odpadnięcie Włochów, będących mistrzami Europy w meczu barażowym z Macedonią Północną było gigantycznym szokiem. Zarówno sztab szkoleniowy Azzurri, jak i reprezentanci w późniejszych wywiadach opowiadali, że nie mogli sobie kompletnie poradzić z tą sytuacją, czując jednocześnie frustrację kibiców. Bliski porzucenia posady trenera kadry był nawet Roberto Mancini. 

W trakcie ostatniego wywiadu dla Sky Sport Italia w podobnym tonie wypowiedział się napastnik Lazio Rzym – Ciro Immobile. Włoch przyznał, że planował odejście z reprezentacji po meczu z Macedonią Północną. 

– Miałem takie myśli żeby pożegnać się z kadrą po tym, jak nie wywalczyliśmy kwalifikacji na mundial i spadła na nas fala krytyki. Gdy wróciłem do piłki klubowej zacząłem powoli uświadamiać sobie, że wciąż mam coś do zaoferowania tej reprezentacji. Oczywiście podchodziłem do tego z innymi odczuciami. Wiedziałem, że nie będzie dla nas Mistrzostw Świata przez kilka najbliższych lat. Wiek też robi swoje, jednak dopóki jestem w takiej formie jak teraz, mogę dać kadrze wiele – stwierdził Immobile. 

Do tej pory Ciro Immobile zanotował w barwach reprezentacji Włoch 15 bramek w 55 występach. W kadrze debiutował w 2014 roku.

Komentarze

Comments 2 comments