Guidolin: Pomysł Montelli z Chiesą i Riberym bardzo dobry

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. Grzegorz Wajda

Franck Ribery i Federico Chiesa mogą być dla ACF Fiorentiny tym, kim Antonio Di Natale i Alexis Sanchez byli w Udinese, twierdzi Francesco Guidolin.

Czytaj dalej…

Vincenzo Montella po kilku eksperymentach ostatecznie zdecydował się stawiać na ustawienie 3-5-2, gdzie pierwsze skrzypce maja odgrywać Francuz Ribery i reprezentant Włoch w osobie Chiesy, który w tym miesiącu skończy 22 lata.

– Montella ma naprawdę świetny pomysł, decydując się stawiać na takich dwóch piłkarzy, a mi pozostaje ukłonić się przed nim – mówił 64-letni szkoleniowiec w rozmowie z La Nazione.

– Ja swego czasu znalazłem system z solidną obroną, zagęszczonym środkiem pola i dwoma wybitnymi napastnikami. Oczywiście jest kilka różnic między duetem Ribery-Chiesa, a Di Natale-Sanchez – dodał Guidlin.

– W każdym razie każdy, kto myślał, że kariera Ribery’ego w wieku 36 lat dobiegła końca, był w wielkim błędzie. W szeregach Fiorentiny zawodnik ma dużą swobodę i role nietypowej “10”, radząc sobie na tej pozycji bardzo dobrze – skwitował znany we Włoszech trener.

Komentarze