Zawodnik Empoli wkrótce zawita do Premier League

Guglielmo Vicario
Guglielmo Vicario IMAGO / Independent Photo Agency

Guglielmo Vicario wkrótce zostanie zawodnikiem Tottenham Hotspur. Fabrizio Romano poinformował, że włoski golkiper w niedzielę pojawi się w Londynie, aby przejść testy medyczne. Na konto Empoli za transfer ma wpłynąć aż 20 milionów euro.

  • Guglielmo Vicario podpisze kontrakt z Tottenhamem
  • Włoch w niedzielę przejdzie testy medyczne
  • Empoli zarobi na jego odejściu aż 20 milionów euro

Guglielmo Vicario wkrótce przejdzie testy medyczne

Kibice Serie A mogli być pewni, że Guglielmo Vicario latem opuści Empoli, ale nikt nie mógł się spodziewać, że trafi do Premier League. Włoski bramkarz wkrótce zostanie zawodnikiem Tottenhamu Hotspur. Fabrizio Romano poinformował, że 26-latek w niedzielę pojawi się w stolicy Anglii, aby przejść obowiązkowe testy medyczne przed transferem.

Empoli zarobi na odejściu Guglielmo Vicario aż 20 milionów euro. Uczyni go to najdroższym zawodnikiem sprzedanym przez toskański klub. Do tej pory rekord był w rękach Ismaela Bennacera, który w 2017 roku trafił do Milanu za nieco ponad 17 milionów euro.

Guglielmo Vicario ma za sobą fantastyczne ostatnie dwa sezony. Przez co coraz częściej pojawia się na zgrupowaniach seniorskiej reprezentacji Italii, lecz na debiut wciąż czeka. W minionej kampanii Serie A rozegrał 31 spotkań, w których udało mu się siedmiokrotnie zakończyć mecz bez straconego gola.

Sprawdź także: Manchester United gotowy na złożenie oferty Inerowi Mediolan

Komentarze