Graziano Pelle na radarze gigantów Serie A

Graziano Pelle
Graziano Pelle fot. PressFocus

Grazio Pelle według najnowszych doniesień Football Italia otrzymał propozycję gry w Interze Mediolan i Juventusie FC. Chętne na pozyskania zawodnika są również kluby z Premier League. Włoski napastnik jeszcze w tym tygodniu ma podjąć decyzję ws. swojej przyszłości.

Graziano Pelle jest do pozyskania na zasadzie wolnego transferu. 35-latek nie ukrywa, że myśli o powrocie na Półwysep Apeniński po dziewięciu latach. Godne uwagi jest to, że ostatnio piłkarz reprezentował barwy Shandong Luneng Taishan. Wcześniej grał natomiast w FC Southampton, Feyenoordzie Rotterdam, czy Parmie Calcio.

Najnowsze doniesienia w sprawie zawodnika sugerują, że chcą go mieć u siebie giganci Serie A, czyli Inter i Juventusu. Warto zaznaczyć, że to jedyne włoskie kluby, chcące mieć Pelle w swoich szeregach. Włoski zawodnik ma jednak także oferty z klubów z Anglii i ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Na dzisiaj najbardziej realny scenariusz zakłada, że Graziano Pelle dołączy do Juve. Po pierwsze Stara Dama gra na kilku frontach, więc potrzebuje wzmocnień w ofensywie. Po drugie nie ma kłopotów z pozyskiwaniem nowych zawodników, z którymi musi sobie jednak radzić klub z Lombardii. Inter, aby pozyskać nowego piłkarza, musi najpierw pozbyć się innego.

Doświadczony napastnik zaliczył jak dotąd tylko 24 spotkania we włoskiej ekstraklasie, notując w nich jedno trafienie. W trakcie kampanii 2019/2020 piłkarz rozegrał natomiast 21 meczów w Chinach, w których zdobył osiem bramek, notując także dwie bramki.

Komentarze