Gravina: To byłaby śmierć dla piłki

Włochy
Włochy

Prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) Gabriele Gravina oświadczył, że nie podpisze się pod zakończeniem obecnego sezonu. Jego zdaniem byłoby to równoznaczne ze “śmiercią piłki nożnej”.

Czytaj dalej…

– Dopóki jestem prezydentem FIGC, nigdy nie podpiszę się pod przerwaniem sezonu, ponieważ oznaczałoby to śmierć włoskiej piłki – powiedział Gravina, cytowany przez Football Italia.

– Chronię interesy wszystkich, więc powtarzam, odmawiam podpisania się pod zakończeniem rozgrywek, chyba że istnieją obiektywne warunku związane ze zdrowiem wszystkich zainteresowanych, ale ktoś musi mi to jasno powiedzieć i powstrzymać mnie przed pójściem do przodu – kontynuował.

– Przy całkowitym zakończeniu, system straciłby 700-800 milionów euro. Gdybyśmy mieli grać za zamkniętymi drzwiami, straty wyniosłyby 300 milionów euro, a gdybyśmy wystartowali ponownie z kibicami, straty wynosiłyby 100-150 milionów euro. Mamy duże zobowiązania umowne wobec międzynarodowych partnerów i instytucji, takich jak UEFA i FIFA – mówił Gravina.

Komentarze