Gravina: Jesteśmy gotowi modyfikować protokół

Włochy
Włochy

Prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) Gabriele Gravina zapewnia, że horyzont zaproponowany przez włoski rząd pozwala na wznowienie rozgrywek Serie A.

Czytaj dalej…

Gravina podkreślił również, że jest gotowy do współpracy z władzami w celu wprowadzenia zmian w protokole medycznym sformułowanym przez federację.

– Zawsze mówiliśmy, że chcielibyśmy wznowić sezon po spełnieniu warunków, a horyzont zaproponowany przez rząd pozwala nam na to – powiedział Gravina.

– Jesteśmy przekonani o obranej przez nas drodze, ponieważ jest to droga poważna i odpowiedzialna. Jedyna, która służy ogólnemu interesowi systemu i włoskiemu sportu, który z wielu powodów zostałby również zniszczony przez zniszczony przez anulowanie sezonu Serie A – kontynuował.

– Nasza komisja medyczno-naukowa opracowała rygorystyczny protokół, podobnie jak wszystkie inne sektory, które chcą wznowić działalność, ale jesteśmy gotowi zintegrować go i zmodyfikować, wprowadzając wytyczne CONI (Włoski Narodowy Komitet Olimpijski) i uznając FMSI (Włoska Federacja Medycyny Naukowej) za naukowe odniesienie, które pozwoli zharmonizować wszystko – dodał.

Komentarze