Gravina chce otwarcia stadionów dla kibiców w Serie B i Serie C

Serie B
Serie B Serie B

Prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej w osobie Gabriele Graviny nie ukrywał, że był uradowany faktem, że mecze Serie A ponownie zostaną otwarte dla kibiców na stadionach. Sternik włoskiej centrali nie rozumie jednak, dlaczego dotyczy to tylko włoskiej ekstraklasy, a nie także Serie B, czy Serie C.

Czytaj dalej…

Prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej odniósł się w rozmowie z La Gazzetta dello Sport do nowego dekretu rządu, który umożliwia kibicom pojawienie się na stadionach w liczbie 1000 widzów. Taki stan rzeczy dotyczy jednak tylko meczom w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

– To dobra wiadomość, ale fakt, że zielone światło ws. kibiców otrzymały tylko rozgrywki Serie A, a nie inne ligi, wprawia mnie w zakłopotanie – powiedział Gravina w rozmowie z najpopularniejszym dziennikiem sportowym we Włoszech.

0 Protokoły bezpieczeństwa są takie same we wszystkich trzech ligach zawodowych, tak samo, jak zasady dystansowania się, więc nawet w tej kwestii należy traktować tak samo – dodał sternik włoskiej centrali.

– W trudnych miesiącach COVID piłka nożna wykazała się wielką odpowiedzialnością za wszystko. Jestem przekonany, że ten sam krok zostanie podjęty przed oficjalnym rozpoczęciem Serie B i Serie C, zaplanowanym na następny weekend – skwitował Gravina.

Komentarze