Legenda Serie A poinformowała o zakończeniu kariery

Goran Pandew w barwach Genoi
Goran Pandew w barwach Genoi PressFocus

W czwartek Goran Pandew poinformował o odwieszeniu butów na kołek. Macedończyk lwią część swojej kariery spędził we Włoszech, gdzie świętował wiele triumfów. Ostatnio reprezentował barwy Parmy.

  • Goran Pandew zakończył piłkarską karierę
  • Macedończyk zaledwie przez rok nie występował na włoskich boiskach
  • Ma na swoim koncie choćby legendarną potrójną koronę z Interem, ale i wiele innych trofeów

“To była niesamowita podróż”

W czwartek swoją karierę zakończyła żywa legenda Serie A. Goran Pandew postanowił w wieku 39 lat odwiesić buty na kołek i pożegnał się z fanami za pomocą swojego konta na Instagramie.

“Patrzę wstecz i to wydaje się nierealne. To była niesamowita podróż. Tak wiele emocji… Wezmę je ze sobą i wiem, że dzielę je z tymi, którzy towarzyszyli mi na tej drodze. Dziękuję rodzinie, mojej żonie Nadice i dzieciom, Filipo, Anie i Sofii, którzy mnie wspierali. Dziękuję rodzicom za pozwolenie mi na podążanie za marzeniami. Wreszcie dziękuję ludziom za pasję, którą mnie obdarzyli. Byliście wspaniali.

Piękny rozdział się kończy. Wezmę ze sobą niezwykły bagaż pełen emocji. Cieszę się, że dzieliłem to z wami. Z całego serca pozdrawiam, Goran” – możemy przeczytać w emocjonalnym poście.

Pandew trafił do Włoch w 2001 roku, gdy zasilił akademię Interu. Przez lata reprezentował jednak nie tylko barwy Nerazzurrich, ale i Spezii, Ancony, Lazio, Napoli, Genoi i Parmy. Tylko jeden sezon, 2014/2015, spędził poza Półwyspem Apenińskim. Trafił wówczas do Galatasaray, gdzie sięgnął po mistrzostwo Turcji. We Włoszech wygrał wszystko, co możliwe: mistrzostwo, pięć krajowych pucharów i dwa superpuchary. Do tego może pochwalić się triumfem w Lidze Mistrzów i Klubowych Mistrzostwach Świata. Na poziomie Serie A rozegrał aż 493 spotkania, w których strzelił 101 bramek. W swojej karierze występował krótko również na drugim i trzecim poziomie rozgrywkowym we Włoszech.

Czytaj więcej: Włochy – Anglia: typy, kursy, analiza (23.09.2022).

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze