Gomez wciąż na wojennej ścieżce z Gasperinim

Alejandro Gomez
Alejandro Gomez fot. Grzegorz Wajda

Alejandro Gomez wygląda na to, że w trakcie trwającego okienka transferowego zmieni przynależność klubową. Tymczasem ostatnio na temat Argentyńczyka głos zabrał szkoleniowiec Atalanty BC. Przyznał, że relacje między nim a zawodnikiem uległy zmianie, gdyż argentyński piłkarz nie godził się z jego decyzjami.

Alejandro Gomez od grudnia zaliczył zaledwie 37 minut w meczach Serie A. W związku z tym wszystko wskazuje na to, że Argentyńczyk wkrótce rozstanie się z zespołem z Bergamo.

– Musiałem podjąć taką decyzję. Potrzebny jest nam inny typ zawodnika. W pewnym momencie Gomez nie był w stanie pogodzić się ze zmianą, podczas gdy Remo Freuler był nam o wiele bardziej potrzebny – mówił Gian Piero Gasperini w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Wypowiedź szkoleniowca Atalanty nie pozostała bez riposty ze strony zawodnika. Gomez odniósł się do wypowiedzi opiekuna Boginii z Bergamo na łamach jednego z portali społecznościowych. Zawodnik opublikował na Instagramie kilka urywków meczów, gdy pomagał pomocnikom w grze w defensywie. Tym samym Gomez dał wyraźnie do zrozumienia, że nie zgadza się ze słowami trenera.

Gomez nie godzi się z opinią trenera Atalanty

Sky Sport Italia przekonuje, że zawodnik oczyścił relacje z władzami klubu, na czele z prezesem Antonio Percassim. Niemniej wciąż nie uległy poprawie stosunki piłkarza z Gasperiniem, co sprawia, że zawodnik będzie musiał znaleźć nowy klub. Atalanta nie zamierza sprzedawać Gomeza za małe pieniądze, jeśli chodzi o kluby z Włoch. Gdyby natomiast piłkarz miał propozycje gry w jednym z klubów spoza Półwyspu Apenińskiego, to wówczas szansa na sprzedaż zawodnika za mniejsze pieniądze jest bardziej realna.

32-latek ma kontrakt ważny z ekipą z Serie A do końca czerwca 2022 roku. Rynkowa wartość piłkarza jest natomiast szacowana na 15 milionów euro.

Gomez broni barw Atalanty od 2014 roku. Argentyńczyk dołączył do włoskiego klubu z Metalista Charków. Jak dotąd rozegrał łącznie w tym zespole 252 mecze, notując w nich 59 trafień.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze