Gomez skazany na rozstanie z Atalantą

Alejandro Gomez
Alejandro Gomez fot. Grzegorz Wajda

Alejandro Gomez raczej nie może liczyć na to, że wkrótce wróci do gry w szeregach Atalanty BC. Wydaje się zatem, że najlepszym rozwiązaniem dla zawodnika będzie zmiana klubu. Tymczasem najnowsze doniesienia w sprawie przyszłości piłkarza wskazują, że klub z Lombardii nie zamierza oddawać go do bezpośredniego przeciwnika w Serie A.

Alejandro Gomez został skazany na zmianę klubu. Wpływ na taki stan rzeczy ma mieć miejsce to, że Argentyńczyk popadł w konflikt w trenerem Orobici. Okazuje się jednak, że reprezentant Argentyny nie myśli o opuszczaniu Europy. Zawodnik chce kontynuować swoją karierę na Starym Kontynencie.

W związku z powyższym niewykluczone, że Gomez zmieni niebawem ligę. Chyba że Argentyńczyk zdecyduje się na dołączenie do takiej włoskiej ekipy, której nie grożą występy w europejskich pucharach.

32-latek trafił do Atalanty w 2014 roku z Metalista Charków. Jak dotąd rozegrał w ekipie z Bergamo łącznie 252 spotkania, w których zdobył 59 bramek. Ponadto na koncie piłkarza jest też 71 asyst. Tymczasem w trwającym sezonie piłkarz rozegrał łącznie 16 spotkań, w których strzelił pięć goli, notując również cztery asysty. Obecna umowa kapitana Atalanty obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Gomez w trakcie swojego pobytu w szeregach Orobici przyczynił się do wywalczenia awansu tego zespołu do Ligi Mistrzów. Godne uwagi jest też to, że doświadczony piłkarz zaliczył też pięć spotkań w reprezentacji Argentyny. Debiut w drużynie narodowej zaliczył w czerwcu 2017 roku.

Urodzony w Buneos Aires zawodnik był również członkiem młodzieżowej reprezentacji Argentyny do lat 20, która w 2007 roku sięgnęła po mistrzostwo świata.

Komentarze