Gomez opuścił trening Atalanty. La Dea straci kapitana już zimą?

Alejandro Gomez
Alejandro Gomez PressFocus

Konflikt pomiędzy Gian Pierro Gasperinim i “Papu” Gomezem zdaje się eskalować. Argentyńczyk w trakcie poniedziałkowego treningu wrócił do domu i zapowiedział odejście z klubu.

Spór pomiędzy trenerem a szkoleniowcem Atalanty rozpoczął się dwa tygodnie temu, gdy Włosi podejmowali u siebie Midtyjland (1:1). Argentyńczyk został zmieniony w przerwie, bo postanowił zignorować rady taktyczne Gasperiniego. Choć od tamtej pory zarówno media, jak i prezydent klubu, Antonio Percassi, twierdzili, że jest to zwyczajowy konflikt, jaki można znaleźć w każdej rodzinie, a także, że “Papu” za zamkniętymi drzwiami przeprosił kolegów z drużyny i trenera, wszystko wskazuje na to, że daleko do zakończenia konfliktu.

“Gdy odejdę, poznacie prawdę”

W poniedziałek prezydent Percassi czekał na wyniki losowania 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym La Dea zmierzy się z Realem Madryt. W tym czasie Alejandro Gomez wzburzony opuścił boiska treningowe i wraz ze swoim szwagrem wrócił do domu. Następnie w swoich mediach społecznościowych pozostawił wiadomość dla kibiców Atalanty.

– Drodzy kibice, piszę do was tutaj, bo nie mam innej możliwości, by się obronić lub z wami porozmawiać. Chcę wam tylko powiedzieć, że gdy odejdę, poznacie prawdę o wszystkim. Znacie mnie, wiecie, jaki jestem. Kocham was, wasz kapitan – napisał “Papu”.

Wszystko wskazuje na to, że Argentyńczyk, który spędził siedem lat w Bergamo, może opuścić zespół już w styczniu. Po zmianie w przerwie meczu z Midtyjland spędził też na ławce spotkanie z Fiorentiną, a także miał być pominięty w kadrze meczowej na starcie z Udinese, ale mecz odwołano. Bardzo prawdopodobne, że Atalanta będzie mierzyć się w Lidze Mistrzów z Realem Madryt już bez swojego wieloletniego kapitana.

Komentarze

Na temat “Gomez opuścił trening Atalanty. La Dea straci kapitana już zimą?