Gomez może zamienić Bergamo na Mediolan

Alejandro Gomez
Alejandro Gomez PressFocus

Alejandro Gomez jest zdecydowany na odejście z Atalanty Bergamo, a AC Milan poszukuje nowego napastnika, między innymi w związku z kontuzją Zlatana Ibrahimovicia. Czy ich drogi mogą się zejść? Według Corriere dello Sport, Rossoneri są obecnie faworytem do sprowadzenia doświadczonego Argentyńczyka. Może im w tym pomóc… Mattia Caldara.

32-letni Gomez prawdopodobnie pożegna się z Atalantą Bergamo podczas styczniowego okna transferowego. Powodem jest poważna kłótnia z trenerem Gian Piero Gasperinim. Nie ma jednak wątpliwości, że Atalanta nie pozwoli mu na odejście za darmo, bowiem jego kontrakt obowiązuje jeszcze do czerwca 2023 roku. Według włoskich mediów, klub z Bergamo chciałby otrzymać za swojego czołowego zawodnika około 15 milionów euro.

Sam piłkarz z uwagi na rodzinę jest zdecydowany na pozostanie we Włoszech. W ostatnim czasie odrzucił już oferty przenosin do amerykańskiej MLS i Kataru. Wśród kandydatów do jego sprowadzenia wymieniane są oba mediolańskie kluby – Milan i Inter.

Według Corriere dello Sport faworytem są Rossoneri. Gomez ma bowiem lepiej pasować do koncepcji i ustawienia stosowanego przez Stefano Pioliego. Wpływ mają również względy finansowe. Milan dysponuje co prawda ograniczonym budżetem transferowym, ale do ewentualnej transakcji może zostać wykorzystany Mattia Caldara. Obrońca przebywa obecnie w Atalancie na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu za 15 milionów euro. Gomez do Milanu mógłby więc powędrować w ramach rozliczenia.

Komentarze

Comments 2 comments

“AC Milan poszukuje nowego napastnika”…
Właśnie po tym jak Gasp go podwiesił pod napad, gdy on woli się cofać głębiej, wybuchł ich konflikt (choć pewnie coś wczesniej się też działo) i nagle idzie do Milanu, bo im napastnika brakuje… W dodatku pewnie do połowy stycznia jak się Ibra wykuruje.
Mogli by się ludzie bardziej postarać.

Ja bym go widział w Juve. Wg. mnie to brakujące ogniwo, bo brakuje łącznika pomoc i napad.
Dybala się do tego chyba nie nadaje, Ramsey po 2 dobrych meczach łapie kontuzje.
Wg. mnie z Papu skład Juve byłby idealnie zbalansowany.
Można by się bez żalu pozbyć Rabiota