4 gole na Allianz Stadium! Triumf Juve!

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze Juventusu pokonali pewnie na własnym stadionie Lecce 4:0. Dzięki tej wygranej umocnili się na pozycji lidera Serie A.

Mecz Dawida z Goliatem- tak można określić dzisiejszy mecz na Allianz Stadium między Juventusem a Lecce. Gospodarze przystępowali do tego spotkania jako lider Serie A z myślą o powiększeniu przewagi nad rywalami. Z kolei goście to przedostatnia drużyna w lidze, więc dla nich każdy punkt miał znaczenie.

Spotkanie od pierwszych minut wyglądało tak, jak wszyscy się tego spodziewali. Juventus zdecydowanie dominował rywali w posiadaniu piłki oraz statystyce strzałów, jednak nie dawało to rezultatu w postaci gola. Gracze Lecce nie mieli wiele do powiedzenia. Gdy tylko zbliżali się do bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego, obrońcy natychmiast reagowali i przerywali ofensywne zapędy gości.

W ostatnich minutach pierwszej połowy grający w przewadze jednego zawodnika Juventus, narzucił wysokie tempo gry i starał się zdobyć bramkę na 1:0. Znakomitą szansę po rzucie rożnym miał Ronaldo, który był kompletnie niepilnowany, jednak nie trafił do siatki po strzale głową. Chwilę później równie dobrą sytuację na gola miał Dwie minuty później równie dobrą sytuację na gola miał Bernardeschi, tym razem to Ronaldo podawał, lecz Włoch nie trafił z bliskiej odległości.

W 53 minucie ,,Bianconeri’’ dopięli swego i strzeli gola na 1:0. Piłkarze Lecce popełnili błąd w rozegraniu piłki, futbolówka trafiła pod nogi Ronaldo, który odegrał do Dybali. Argentyńczyk uderzył lewą nogą zza pola karnego w prawy górny róg bramki i nie dał Gabrielowi szans na obronę.

8 minut później było już 2:0. Ronaldo był faulowany w polu karnym, Portugalczyk podszedł do jedenastki i pewnie zamienił ją na gola.

Wraz z upływem czasu piłkarzom Lecce brakowało już sił na bronienie dostępu do własnej bramki, co w 83. minucie wykorzystał Juventus. Ronaldo po indywidualnym rajdzie lewą strona boiska zagrał efektownie pietą do wbiegającego w pole karnego Higuaina. Argentyńczyk nie miał problemów z finalizacją i pewnie pokonał bramkarza.

Dwie minuty później było już 4:0. Piłkę w 16-nastkę dośrodkował Costa, co wykorzystał De Ligt, który z bliskiej odległości zdobył gola.

W następnej kolejce Juventus zagra na wyjeździe z Genoą. Natomiast Lecce podejmie u siebie Sampdorię.