Gol Zielińskiego nie wystarczył, Napoli odpadło z Ligi Europy

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński Pressfocus

Napoli pokonało Granadę 2:1 (1:1) w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Bramkę już w trzeciej minucie zdobył Piotr Zieliński. Niestety gol Polaka nie wystarczył, aby awansować, ponieważ hiszpański zespół w pierwszy spotkaniu wygrał 2:0.

Napoli czekało bardzo trudne zadanie, aby awansować piłkarze tego klubu musieli odrobić dwubramkową stratę z pierwszego meczu. Spotkanie zaczęło się dla gospodarzy w wymarzony sposób. Już w trzeciej minucie udało im się zdobyć gola. Piotr Zieliński otrzymał wtedy piłkę na środku boiska i popędził z nią w kierunku pola karnego rywali. Będąc w okolicach szesnastego metra Polak zdecydował się na strzał i dał swojej drużynie prowadzenie.

Goście nie zamierzali jednak bronić rezultatu z pierwszego meczu i również atakowali bramkę rywala. W 25. minucie udało im się doprowadzić do wyrównania. Wtedy to Foulquier dośrodkował futbolówkę w pole karne, a całą akcję uderzeniem głową wykończył Angel Montoro.

Napoli miało przed przerwą jeszcze jedną dobrą okazję. W 35. minucie arbiter przyznał gospodarzom rzut wolny. Do piłki podszedł Lorenzo Insigne, ale strzał Włocha został obroniony przez golkipera. Wynik po pierwszej połowie to 1:1.

W drugiej połowie piłkarze Napoli rzucili się do ataku. Tworzyli akcje za akcją, spychając Granadę do obrony. Już w 53. minucie dobrą okazję miał Elif Elmas, ale jego uderzenie z pola karnego zostało wyłapane przez Ruiego Silvę. Portugalski bramkarz był jednak bezradny w 59. minucie. Wtedy to akcję rozpoczął Zieliński. Polak zagrał do Insigne, który zauważył dobrze wbiegającego Ruiza. Hiszpan otrzymał podanie i w sytuacji sam na sam dał swojej drużynie ponowne prowadzenie.

Przez pozostałą część meczu Napoli szalenie atakowało, bo do awansu były potrzebne jeszcze dwa gole. Zawodziła jednak skuteczność gospodarzy, a gdy już udało im się oddać celne uderzenie, to na posterunku był Rui Silva. Końcowy wynik to 2:1, do kolejnej fazy awansowała więc Granada, która w pierwszym spotkaniu triumfowała 2:0.