Gol Quagliarelli nie wystarczył. Lazio z trzema punktami

Karol Linetty
Karol Linetty fot. Grzegorz Wajda

Lazio nadal w grze o europejskie puchary. W niedzielne popołudnie zespół z Rzymu pokonał bowiem Sampdorię (1:2) i zbliżył się do szóstej w tabeli Atalanty na odległość jednego punktu. Dwa gole dla gości zdobył dziś Felipe Caicedo, zaś dla gospodarzy trafienie zanotował Fabio Quagliarella.

Czytaj dalej…

Pierwsza bramka padła już po niespełna trzech minutach gry. Wtedy to na listę strzelców wpisał się właśnie Felipe Caicedo, który popisał się fantastycznym indywidualnym rajdem prawą stroną boiska i po ośmieszeniu obrony gospodarzy umieścił piłkę w siatce.

Ten sam zawodnik, który był zresztą najlepszym piłkarzem na boisku, strzelił kolejnego gola szesnaście minut później. Tym razem Caicedo skierował futbolówkę do siatki głową, po raz kolejny pokazując, że obrońcy Sampdorii nie mają dziś szans na jego zatrzymanie. Na dodatek w 45. minucie z boiska wyleciał Gaston Ramirez, co jeszcze bardziej utrudniło gospodarzom i tak już niełatwą sytuację.

Trzeba jednak przyznać, że drużyna z Genui nie zamierzała się poddawać. Po zmianie stron zaatakowali oni Lazio co zaowocowało zdobyciem gola dwanaście minut po ponownym gwizdku sędziego. Fatalne zachowanie obrońców gości wykorzystał Fabio Quagliarella, który z dziecinną łatwością zdobył swojego dwudziestego czwartego gola w tym sezonie ligowym.

Na tym mecz się jednak zakończył, a trzy punkty powędrowały ostatecznie do Lazio. W tym momencie Rzymianie mają na koncie 55 oczek, zaś Sampdoria musi zadowolić się czterdziestoma ośmioma punktami. Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki.

Sampdoria – Lazio 1:2 (0:2)

0:1 Caicedo 3′
0:2 Caicedo 19′
1:2 Quagliarella 57′

Komentarze