Glik pozostanie w Serie A? Znalazł się chętny klub

Kamil Glik
Kamil Glik PressFocus

Jak donosi portal Ottopagine.it, Udinese jest zainteresowane sprowadzeniem Kamila Glika. Sam Polak również najchętniej pozostałby w Serie A, w której jego Benevento nie zdołało się utrzymać. Warunkiem koniecznym do dojścia do porozumienia jest jednak obniżenie wymaganej przez Polaka pensji.

  • Umowa Kamila Glika z Benevento obowiązuje do 2023 roku
  • Czarownicy spadli do Serie B, ale Polak może pozostać w elicie
  • Jego usługami zainteresowane jest Udinese, ale by doszło do transferu, 33-latek musi obniżyć swoje wymagania finansowe

Udinese zainteresowane Kamilem Glikiem

Kamil Glik zeszłego lata podpisał kontrakt z Benevento. W zespole Czarowników był regularnym członkiem wyjściowej jedenastki, ale nie zdołał uchronić klubu przed spadkiem do Serie B. Istnieje jednak szansa, że doświadczony stoper pozostanie we włoskiej elicie. Zainteresowane jego usługami jest bowiem Udinese. Po tym, jak 14. zespół ostatniego sezonu Serie A nie zdecydował się na wykupienie ze SPAL Kevina Bonifaziego, poszukuje nowego lidera linii defensywnej. Przez to zwrócili uwagę na Polaka. Ten, choć w zeszłym sezonie wytykano mu kiepską zwrotność i mobilność, ma wielkie doświadczenie w grze na włoskich boiskach, a ponadto jego transfer nie powinien być zbyt kosztowny.

Mimo tego, by do niego doszło, Kamil Glik musi zdecydować się na obniżenie obecnej pensji. Portal Ottopagine.it uważa, iż jest to warunek sine qua non. Jeżeli jednak Polak zgodzi się na mniejsze zarobki, jego pozostanie w elicie może stać się faktem. Obie strony niebawem mają rozpocząć negocjacje.

33-letni obrońca rozegrał 183 spotkania w ramach Serie A. Zanotował w nich dwanaście bramek i pięć asyst. Największe triumfy święcił w Torino, gdzie pod koniec swojej przygody zakładał nawet opaskę kapitana.

Komentarze