Giroud po wygranych derbach: mamy fantastyczną drużynę z wielkim duchem

Olivier Giroud
Olivier Giroud fot. PressFocus

W sobotę emocji było co nie miara, bowiem całe Włochy bacznie spoglądały na derby Mediolanu. Milan po świetnym widowisku pokonał Inter 3-2, a jednym z bohaterów spotkania został Olivier Giroud. Po meczu Francuz w superlatywach wypowiadał się o swojej drużynie.

  • Milan pokonał Inter Mediolan 3-2
  • Dwie brami dla “Rossonerich” zdobył Rafael Leao, a raz trafił Olivier Giroud
  • Po meczu reprezentant Francji wychwalał swoich kolegów z zespołu. Wypowiedział się także o sytuacji Leao

“Jesteśmy zjednoczeni”

Derby Mediolanu od zawsze gwarantują ogromne emocje. Podobnie było również w minioną sobotę. Inter jako pierwszy objął prowadzenie, lecz później trzy bramki zdobył Milan. Wynik spotkania na 3-2 ustalił Edin Dżeko. Mistrzowie Włoch mogli zatem triumfował po prestiżowym zwycięstwie nad lokalnym rywalem.

Jednym z bohaterów rywalizacji był Olivier Giroud, który strzelił bramkę i asystował przy trafienia Rafaela Leao. Po meczu wypowiadał się o swojej drużynie w samych superlatywach.

Chcieliśmy się cieszyć wszyscy razem, mamy fantastyczną drużynę z wielkim duchem, jesteśmy zjednoczeni. Mamy wielu młodych zawodników, praca z tymi talentami każdego dnia to przyjemność. Jest dużo energii, teraz dzięki temu się cieszymy! Po golu na 3:1 mogliśmy zamknąć mecz, a tu Dżeko strzelił na 3:2. Do samego końca zagraliśmy jednak dobrze, to był wielki mecz naszych obrońców. Wspólnie dużo się napracowaliśmy, żeby nie zostawiać za wiele przestrzeni pomiędzy formacjami. Mieliśmy dzisiaj zwarty zespół, nie było luk – mówi reprezentant Francji.

Napastnik wypowiedział się także na temat sytuacji Leao, który minionego lata łączony był z przeprowadzką do innego zespołu. Uspokoił on kibiców zapewniając, że nie było szans na odejście Portugalczyka.

Leao? Nie martwiłem się o niego, wiedziałem, że tu zostanie – przekonuje Giroud.

Zobacz również: Pioli po derbach z Interem: moi piłkarze wciąż mnie zadziwiają

Komentarze

Comments 2 comments