Giroud wywrze presję na The Blues i wyląduje w Serie A?

Olivier Giroud
Olivier Giroud Pressfocus

AC Milan przeszedł do transferowej ofensywy. Według wieści przekazanych przez Gianlucę Di Marzio, Rossoneri próbują sprowadzić Oliviera Giroud na San Siro. Początkowo Francuz miał przybyć do Lombardii za darmo, ale Chelsea uruchomiła specjalną klauzulę, przez którą usługi zawodnika wyceniane są teraz na kilka milionów funtów.

  • Chelsea uruchomiła specjalną klauzulę w umowie Giorud, przez którą kontrakt Francuza automatycznie wydłużył się o rok
  • AC Milan od dłuższego czasu pozostaje w kontakcie z piłkarzem i pozostaje zdeterminowany do sprowadzenia snajpera na San Siro
  • Potencjalna opłata za transfer nie powinna stanowić większego problemu dla Rossonerrich

Pomimo wieku, Giroud prezentuje stabilną formę

Olivier Giorud odkąd został graczem Chelsea, wygrał Ligę Europy, Puchar Anglii oraz Ligę Mistrzów. W drużynie The Blues nie może liczyć jednak na częste występy. Jest to powód, dla którego otoczenie piłkarza zaczęło rozglądać się za nowymi pracodawcami. Francuz ma przed sobą jeszcze kilka lat gry w piłkę, więc chciałby w następnych sezonach dostawać zdecydowanie więcej minut na boisku.

Tylko w zeszłym sezonie 34-latek wystąpił łącznie w 31 spotkaniach, notując 11 trafień. Trzeba wspomnieć, że dość rzadko dostawał szansę na grę od pierwszego gwizdka. W Premier League już przyszyto mu łatkę “super rezerwowego”, ale sam zainteresowany pragnie teraz nowych wyzwań.

Francuz był związany z The Blues do końca czerwca tego roku. W umowie piłkarza widniała klauzula, która pozwalała londyńczykom automatycznie wydłużyć kończący się kontrakt o kolejny rok. Tym samym potencjalne odejście za darmo mocno się skomplikowało. Tegoroczny triumfator Champions League po sporym zainteresowaniu usługami Giroud, uznał że nie sprzeda swojego snajpera za mniej niż 3 miliony funtów.

AC Milan naciska na zawodnika, aby wywarł presję na obecnym klubie

Włoskie media od dłuższego czasu twierdzą, że Olivier Giroud chętnie przeniósłby się do Milanu. Z informacji przekazanych przez Gianlucę Di Marzio oraz Fabrizio Romano można wywnioskować kilka szczegółów. Obie strony są w stałym kontakcie, natomiast sam zawodnik jest gotowy przenieść się do Włoch. Co więcej, Rossoneri zagwarantują 34-latkowi regularną grę, a także dość ciekawy kontrakt.

Doświadczony napastnik zasiliłby AC Milan przynajmniej na dwa lata z opcją przedłużenia na kolejny rok. Z kolei jego roczne zarobki nie przekroczyłyby granicy 7 milionów euro. Dotychczas ekipa z Mediolanu starała się skłonić Giorud do wywarcia na obecnym klubie presji, aby ten pozwolił na zmianę barw za darmo.

Pieniądze nie grają roli, ale w razie problemu znajdzie się alternatywa

Władze AC Milan chcą zakończyć ten temat do połowy lipca. Jeżeli do tej pory nic się nie zmieni, a rozmowy będą stać w miejscu, Rossoneri uruchomią swój plan B – wypożyczenie Luki Jovica z Realu Madryt. Włoscy dziennikarze są pewni, że zatrzymanie przez Chelsea Oliviera Giroud wywoła efekt domina w dalszej części okna transferowego.

Przeczytaj również: Milan osiągnął wyczekiwanie porozumienie

Komentarze

Na temat “Giroud wywrze presję na The Blues i wyląduje w Serie A?