Giroud zagra we Włoszech. Transfer sfinalizowany

Olivier Giroud
Olivier Giroud PressFocus

Olivier Giroud jest już oficjalnie zawodnikiem Milanu. 34-letni napastnik przeniósł się do Rossonerich na zasadzie definitywnego transferu z londyńskiej Chelsea.

  • AC Milan potwierdził transfer Oliviera Giroud
  • Francuski napastnik do włoskiego klubu przeniósł się na zasadzie definitywnego transferu z Chelsea

Giroud oficjalnie piłkarzem Milanu

Wszystkie strony porozumienie w sprawie transferu reprezentanta Francji uzyskały już kilka dni temu. W czwartek wieczorem Giroud prywatnym samolotem przyleciał z Grenoble na lotnisko Linate, a dzień później przeszedł niezbędne badania medyczne. W sobotę AC Milan w oficjalnym komunikacie potwierdził sfinalizowanie transferu.

“AC Milan jest zachwycony mogąc ogłosić pozyskanie Oliviera Giroud na zasadzie definitywnego transferu z Chelsea FC. Francuski napastnik będzie nosił koszulkę z numerem 9” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Giroud, który jest wychowankiem Grenoble Foot, na francuskich boiskach występował również w zespołach FC Istres, FC Tours i Montpellier HSC. Z ostatniego z nich latem 2012 roku przeniósł się za 12 milionów euro do Arsenalu, w którym spędził prawie sześć lat. Od stycznia 2018 roku był piłkarzem Chelsea.

34-letni napastnik na boiskach Premier League rozegrał 255 spotkań, zdobywając 90 bramek i dokładając do tego 32 asysty.

Komentarze