Giovinco blisko ponownej gry w Serie A

Sebastian Giovinco
Sebastian Giovinco fot. PressFocus

Sebastian Giovinco przybył w poniedziałek wieczorem do Włoch. Doświadczony zawodnik we wtorek ma związać się umową z Sampdorią.

  • Sebastian Giovinco po siedmiu latach przerwy wraca do Serie A
  • 35-latek we wtorek ma podpisać umowę z Sampdorią
  • Były reprezentant Włoch ma zastąpić w szeregach genueńczyków Manolo Gabbiadiniego

Giovinco znów w Serie A

Sebastian Giovinco jest aktualnie wolnym agentem. Zawodnik nie znalazł pracodawcy od momentu wygaśnięcia kontraktu z Al-Hilal, co miało miejsce latem minionego roku. Giovinco nie grał w Serie A od czasu opuszczenia Juventus na rzecz Toronto w MLS, co miało miejsce w lutym 2015 roku.

Ofensywny piłkarz w Serie A wystąpił jak na razie w 190 meczach. Zdobył w nich 40 bramek, a ponadto zaliczył 38 kluczowych podań. W przeszłości wygrał z Juventusem trzy razy mistrzostwo Włoch i raz Coppa Italia.

TuttoMercatoWeb podaje, że były reprezentant Włoch wylądował w poniedziałek na lotnisku Malpensa w Mediolanie, po czym udał się do Genui. We wtorek rano Giovinco ma przejść testy medyczne, zanim podpisze umowę do końca trwającego sezonu z Sampą.

35-latek ma w szeregach genueńczyków zostać następcą Manolo Gabbiadiniego, który jest wyłączony z gry z powodu kontuzji. Zawodnik zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie.

W zeszłym sezonie Giovinco wystąpił w 21 spotkaniach ligowych, w których strzelił jednego gola. Na koncie piłkarza znalazły się również cztery asysty.

Czytaj więcej: Juventus odpuszcza walkę o mistrzostwo? Allegri zabrał głos

Komentarze