Chiellini: Transfer Bonucciego do Milanu był bez sensu

Leonardo Bunucci
Leonardo Bunucci fot. Grzegorz Wajda

Giorgio Chiellini pozwolił sobie na kilka krytycznych słów w kierunku Leonardo Bonucciego, w kontekście jego przeprowadzki do AC Milanu. Kapitan Starej Damy przekonywał w swojej książce, że transfer włoskiego obrońcy do ekipy z miasta mody był nielogiczny.

Czytaj dalej…

Chiellini odniósł się do sytuacji, gdy jego parter z defensywy w 2017 roku zdecydował się na zmianę klubu na Milan. 35-latek dał jednocześnie do zrozumienia, że zrozumiałby ruch Bonucciego, gdyby ten poszedł wówczas do Realu Madryt. Tymczasem zamiana Juventusu na team ze stolicy Lombardii nie miała żadnego sensu w jego odczuciu.

– Jego rok w Milanie był inny, wybór z pewnością był zły, ponieważ nie został zawarty w spokoju ze sobą, a zatem nie w sposób świadomy – napisał w swojej autobiografii Chiellini, co zacytowała gazeta Corriere dello Sport.

– Leo był rozdrażniony z powodu kilku powodów. Było mi przykro, gdy podjął taką decyzję. Szczególnie, że miało to miejsce w miejsce w momencie, gdy nie mieliśmy ze sobą kontaktu – zaznaczył środkowy obrońca.

Chiellini krytykuje Bonucciego

– Jestem pewien, że gdyby zdarzyło się to w innym czasie, zmusiłbym go do zastanowienia się nad transferem. Podobnie było z Antonio Conte w lipcu 2014 roku, który też podjął decyzję o odejściu z klubu, gdy mnie nie było – ujawnił reprezentant Włoch.

– Zrozumiałbym, gdyby Bonucci zdecydował się na transfer do Realu, ale do Milanu? Na szczęście los chciał, aby wszystko wróciło do porządku – skwitował Chiellini.

Przypomnijmy, że Włoch Bonucci w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 34 spotkaniach Starej Damy, notując w nich cztery gole. Obecny kontrakt 33-latka obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Ostatnio pojawiły się natomiast głosy, że Bonucciego chciałby mieć w swoim klubie Josep Guardiola, będący menedżerem Man City.

Komentarze