Chiellini nadal nie doszedł do porozumienia z Juventusem

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini Pressfocus

“La Gazzetta dello Sport” doszła do ciekawych informacji związanych z przyszłością mistrza Europy w Juventusie. Giorgio Chiellini już dwukrotnie nie zgodził się na warunki przedstawione przez Starą Damę. Kością niezgody jest głównie pensja piłkarza i teraz klub nie ma pewności czy aktualny mistrz Europy ponownie wróci do Turynu.

  • Giorgio Chiellini od końca zeszłego sezonu pozostaje wolnym zawodnikiem
  • Doświadczony defensor oczekuje od Juventusu podwyżki, na co klub nie chce się zgodzić
  • Niewykluczone jest, że 36-latek otrzymał lepszą ofertę kontraktu od innej drużyny i od sierpnia rozpocznie nową przygodę

Chiellini żąda lepszych warunków umowy do Juve

Giorgio Chiellini na minionych mistrzostwach Europy potwierdził, że pomimo 36-lat nadal jest klasowym stoperem, który w trudnych momentach potrafi zmienić oblicze całego widowiska.

Co więcej, pewność siebie zapewne wzrosła zaraz po tym, jak reprezentacja Włoch wygrała Euro 2020. Obrońca już od początku turnieju pozostawał bez klubu, ponieważ jego umowa z Juventusem wygasła wraz z końcem Czerwca. Otoczenie piłkarza twierdziło wcześniej, że Chiellini skupia się wyłącznie na grze podczas turnieju i dopiero później będzie rozmawiał z klubem w sprawie odnowy kontraktu.

Tymczasem La Gazzetta dello Sport twierdzi, że Chellini już dwukrotnie zasiadał do rozmów z władzami Starej Damy, ale do tej pory żadna ze stron nie poszła na kompromis. Problemem dla Juventusu są wymagania 36-latka. Włoch pragnie dwuletniej umowy, na której mocy zarabiałby około 5 mln euro za sezon. To spora podwyżka w przypadku takiego gracza. Wcześniej 36-latek zarabiał 3,5 mln euro w rok, co dla turyńczyków w obecnej sytuacji finansowej jest nie do przyjęcia.

Hitowe przejście już głoszą hiszpańskie media

Od kampanii 2021/22 to na barkach Carlo Ancelottiego będzie spoczywał sukces drużyny Królewskich. Trener od wielu lat pozostaje w dobrych relacjach z kapitanem reprezentacji Włoch i niewykluczonej jest, że przekona swojego rodaka do podjęcia nowego wyzwania.

Z Madrytu przecież odszedł Sergio Ramos i nadal niepewna jest przyszłość Varane’a. Trzeba przyznać, że taki scenariusz jest całkiem możliwy, o czym od kilku dni mówi się też w hiszpańskich mediach. Po wywalczeniu złota na arenie międzynarodowej, przenosiny do Realu Madryt mogłyby stać się wymarzonym zwieńczeniem kariery każdego zawodnika.

Nieco innego zdania jest jednak agent defensora. Uważa on, że Chiellini podczas swojej 17-letniej przygodzie w Turynie postara się zostać, lecz warunkiem tego jest przynajmniej dwuletnia umowa, na którą nie chce zgodzić się Juve.

Przeczytaj również: Eriksen zmieni klub? Duńczyk z czerwonym światłem na grę

Komentarze

Na temat “Chiellini nadal nie doszedł do porozumienia z Juventusem