Chiellini: Nie można Interu spisywać na straty

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini fot. ASInfo

Obrońca Juventusu Giorgio Chiellini uważa, że nie można wykluczać Interu Mediolan z walki o mistrzowski tytuł. Obecnie włoskie drużyny przygotowują się do wznowienia rozgrywek, co ma nastąpić 20 czerwca.

Czytaj dalej…

Juventus prowadzi aktualnie w ligowej tabeli mając tylko jeden punkt przewagi nad Lazio, które jest dla Starej Damy najgroźniejszym konkurentem w walce o Scudetto. Inter Mediolan plasuje się na trzecim miejscu, z dziewięcioma punktami straty do Juventusu.

– Dlaczego wszyscy spisali na straty Inter? Znając ich trenera i zawodników, nie wykluczyłbym ich z rywalizacji. W szalonych mini mistrzostwach, dziewięć punktów to nic – powiedział Chiellini w wywiadzie udzielonym Corierre dello Sport.

– Jeśli pokonają Sampdorią, strata spadnie do sześciu punktów. Oczywiście Lazio ma piękną przygodę. Luis Alberto, Milinković-Savić, Immobile to poezja. Cieszcie się tą chwilą, bo nie będzie trwała wiecznie – dodał obrońca Starej Damy.

Juventus chcę uniknąć odpadnięcia z Ligi Mistrzów

Chiellini był również pytany o czekającą jego drużynę rywalizację w Lidze Mistrzów. W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Juventus przegrał 0:1 z Olympique Lyon. Doświadczony obrońca zapowiada jednak walkę o awans.

– Lepiej dostać się do finału i przegrać, niż odpaść wcześniej. Byłem już wyeliminowany w 1/8 finału i w fazie grupowej i zapewniam, że nie jest to fajne – dodał Chiellini.

Komentarze