Chiellini nie będzie mógł zagrać z Walią

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini fot. PressFocus

Giorgio Chiellini doznał kontuzji w trakcie środowego meczu reprezentacji Włoch przeciwko Szwajcarii. Już wiadomo, że kapitana Squadra Azzurra zabraknie w niedzielnym starciu przeciwko Walii.

  • Giorgio Chiellini doznał kontuzji w środowym meczu z Helwetami
  • Doświadczony defensor w czwartek przeszedł specjalistyczne badania
  • 36-latek na pewno nie będzie mógł zagrać w niedzielnym boju z Walią

Chiellini niepewny gry w 1/8 finału Euro

Giorgio Chiellini doznał urazu już 26. minucie rywalizacji przeciwko Helwetom. Uraz był na tyle dokuczliwy, że uniemożliwił defensorowi Juve kontynuowanie gry. Tym samym w jego miejsce na boisku pojawił się Francesco Acerbi.

W czwartek Chiellini przeszedł dokładne badania, które wykazały uraz zginacza. Chociaż nie jest to coś poważnego, to ostatecznie zawodnika zabraknie w niedzielnym boju przeciwko wyspiarzom.

Sky Sport Italia podaje, że sytuacja zdrowotna 36-latka będzie codziennie analizowania. Nadal zatem nie wiadomo, czy Chiellini będzie zdolny do gry w spotkaniu 1/8 finału rozgrywek.

Squadra Azzurra jest już pewna rywalizacji w fazie pucharowej Mistrzostw Europy. Remis w starciu z Walią może natomiast zapewnić tej drużynie wygranie rywalizacji w grupie A. Niewykluczone, że w kolejnej fazie rozgrywek zmierzy się z którymś z zespołów z grupy C.

Niezależnie od tego, czy Włochy wygrają swoją grupę, czy nie, 26 czerwca zagrają w 1/8 finału. W związku z tym podopieczni Roberto Manciniego fazę pucharową turnieju mogą zacząć w Amsterdamie lub Londynie.

Czytaj więcej: Rewelacyjni Włosi, Szwajcarzy nie mieli szans

Komentarze