Chiellini: mecz z Napoli nie wpłynął na nas negatywnie

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini fot. PressFocus

Giorgio Chiellini po meczu z SSC Napoli w Serie A był uznany przez włoską prasę za jednego z najgorszych zawodników na boisku. Okazję do rehabilitacji kapitan Starej Damy będzie miał w środowy wieczór. Doświadczony defensor przekonywał na wtorkowej konferencji prasowej, że Juventus, chcąc wygrać z FC Porto, musi wystrzegać się błędów.

W rozmowie z przedstawicielami mediów piłkarzowi Juve dopisywał dobry nastrój. – Mamy za sobą bardzo dobry czas. Nasza ostatnia porażka z Napoli nie wiele zmienia. Potrzebujemy jednak równowagi, a do tego niezbędne jest rozróżnienie dwóch typów rozgrywek – mówił obrońca Bianconerich.

– Walczymy o wszystko, co się da. Wciąż rywalizujemy na kilku frontach. Teraz czeka nas spotkanie w Lidze Mistrzów, do którego podchodzimy z optymizmem. Jesteśmy jednocześnie świadomi trudności, jakie będą czekać na nas jutro – zaznaczył Chiellini.

Reprezentant Włoch podobnie jak trener Andrea Pirlo podkreślał, że piłkarze Smoków, są bardzo solidnym zespołem w defensywie. Jednocześnie włoski obrońca spodziewa się fizycznej bitwy.

– Porto to drużyna bardzo dobrze grająca w obronie, która traci mało bramek. Wyróżnia się też dużą jakością na bokach boiska. Porto jest też mocne pod względem fizycznym, więc ten zespół należy traktować poważnie. Musimy unikać błędów, aby myśleć o korzystnym wyniku – przekonywał Chiellini.

Wciąż nie wiadomo, kto zagra jutro wieczorem na środku defensywy w szeregach Juventusu. Kapitan Bianconerich wypowiedział się natomiast na temat każdego ze swoich kolegów z obrony. – Znam Matthijsa De Ligta znacznie lepiej niż półtora roku temu. To samo dotyczy Meriha Demirala. Jeśli chodzi o Leonardo Bonucciego, to myślę, że znam go jeszcze lepiej niż własną żonę – śmiał się Chiellini.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze