Gigantyczne osłabienie Milanu! Gwiazdor opuści hit w Lidze Mistrzów

Rafael Leao
Rafael Leao fot. PressFocus

Włoskie media zgodnie podają, że Rafael Leao z powodu problemów zdrowotnych opuści środowy mecz w Lidze Mistrzów. Gwiazdor Milanu ma nie być dostępny również na rewanż z Interem Mediolan.

  • Rafael Leao doznał urazu w ligowym meczu z Lazio
  • Problemy zdrowotne Portugalczyka uniemożliwią mu grę w Lidze Mistrzów
  • Gwiazdor Milanu ma opuścić dwumecz z Interem Mediolan

Milan bez lidera ofensywy

Już w środę rozegra się pierwsza część rywalizacji pomiędzy Milanem a Interem Mediolan w półfinale Ligi Mistrzów. O awans do wielkiego finału rozgrywek Rossoneri powalczą bez swojej gwiazdy. Potwierdziły się tym samym obawy kibiców, którzy nie byli pewni gotowości do gry Rafaela Leao.

Portugalczyk przedwcześnie opuścił murawę w niedawnym ligowym spotkaniu z Lazio. Po meczu Stefano Pioli zapewniał, że zmiana miała wyłącznie charakter zapobiegawczy, a uraz skrzydłowego nie jest poważny.

Badania potwierdziły, że w jego przypadku nie ma do czynienia z ciężką kontuzją. Nie zmienia to jednak faktu, że czas na powrót do zdrowia jest naprawdę znikomy. Włoskie media informują, że nie wykuruje się on na środową rywalizację w Lidze Mistrzów. Co więcej, zdaniem “II Giornale” wykluczony jest jego występ w całym dwumeczu. Oznacza to, że Leao mógłby wrócić na boisko dopiero w ewentualnym finale.

Strata reprezentanta Portugalii jest poważnym osłabieniem Milanu, który opierał na nim grę ofensywną. W wyjściowym składzie zastąpi go najprawdopodobniej Alexis Saelemaekers.

Zobacz również: Mourinho gotowy na kolejne wyzwanie. Możliwy koniec pewnej epoki w Romie

Komentarze