Gigantyczna podwyżka dla Vlahovicia i kolejka chętnych

Dusan Vlahovic
Dusan Vlahovic PressFocus

Dusan Vhalovic otrzymał od Fiorentiny ofertę podpisania nowego kontraktu, ale niewykluczone, że zdecyduje się na odejście po zakończeniu sezonu. Piłkarz nie może narzekać na brak zainteresowania, a według La Gazzetta dello Sport wśród zainteresowanych klubów znajdują się również zespoły z Włoch, jak i zza granicy.

Rośnie zainteresowanie Vlahoviciem

Aktualna umowa 21-letniego środkowego napastnika obowiązuje do czerwca 2023 roku. Piłkarz już też teraz otrzymał od klubu bardzo atrakcyjną pod względem finansowym ofertę jej przedłużenia. Fiorentina jest bowiem gotowa potroić obecne wynagrodzenie piłkarza. Nowy kontrakt gwarantowałby Vlahoviciowi zarobki w wysokości 400 tysięcy euro plus bonusy.

Nie oznacza to jednak, że Vlahovicia w kolejnym sezonie nadal będziemy oglądać w barwach Fiorentiny. Chętnych go jego pozyskania nie brakuje. Według informacji La Gazzetta dello Sport, pozyskaniem reprezentanta Serbii zainteresowani są przedstawiciele Milanu i Romy. Piłkarz ma znajdować się również na celowniku Borussii Dortmund.

Na chwilę obecną trudno powiedzieć jaką kwotę musiałby wyłożyć zainteresowany Vlahoviciem klub, aby przekonać Fiorentinę do jego sprzedaży. Według włoskich mediów Serb jest wyceniany aktualnie na około 40 milionów euro.

Vlahović do zespołu Fiorentiny trafił latem 2018 roku za niespełna dwa miliony euro z Partizana Belgrad. Od tamtej pory rozegrał w jej barwach 76 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 23 bramki. Ze strzelecką formą “wystrzelił” przede wszystkim w obecnym sezonie, bowiem po 29 meczach rozegranych w ramach Serie A ma na koncie 15 trafień.

Komentarze