Gigant z Mediolanu wyciągnie rękę do Milika?

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. PressFocus

Przyszłość Arkadiusza Milika w dalszym ciągu stoi pod dużym znakiem zapytania. Po tym jak latem nie doszedł do skutku jego transfer do Juventusu i Romy, wydawało się, że pozostanie reprezentanta Polski na włoskich boiskach jest mało prawdopodobne. Tymczasem dziennik Tuttosport informuje, że sytuację Milika mogą wykorzystać przedstawiciele Interu Mediolan.

Czytaj dalej…

Milik, którego kontrakt z Napoli wygasa 30 czerwca 2021 roku, aktualnie jest odsunięty od drużyny prowadzonej przez Gennaro Gattuso. Polak nie został zgłoszony przez klub zarówno do rozgrywek Serie A, jak i Ligi Mistrzów. Musiał się jednak z tym liczyć, bowiem prezydent klubu ze Stadio San Paolo zapowiadał, że nie będzie mógł liczyć na występy, jeżeli nie zgodzi się na przedłużenie umowy.

Latem trwały intensywne prace nad transferem Polaka, który był przede wszystkim łączony z przenosinami do Juventusu i Romy. Ostatecznie jednak nie zdołano w tej kwestii osiągnąć porozumienia i Milik pozostał w Neapolu. Nie ma jednak wątpliwości, że polski napastnik będzie chciał rozwiązać swoją skomplikowaną sytuację już w styczniu.

Inter szuka dublera dla Lukaku

Według dziennika Tuttosport, po reprezentanta Polski może sięgnąć Inter Mediolan. Nerazzurri rozglądają się bowiem za zawodnikiem, który mógłby być dublerem dla Romelu Lukaku. Takiego zawodnika do swojej drużyny od dawna chce sprowadzić trener Antonio Conte. Niewykluczone, że władze klubu z San Siro spełnią jego prośbę już w styczniu.

Choć Milik od początku stycznia będzie mógł swobodnie negocjować z zainteresowanymi jego osobą klubami, to będzie mógł podpisać z nimi umowę obowiązującą dopiero do lipca. Transfer podczas styczniowego okna transferowego będzie możliwy tylko w momencie, jeżeli zainteresowany klub dojdzie do porozumienia w tej sprawie z Napoli.

Mało prawdopodobne jest jednak, aby Inter Mediolan mógł sobie w styczniu pozwolić na wyłożenie gotówki za Milika. Przedstawiciele Nerazzurrich Giuseppe Marotta i Piero Ausilio szukają przede wszystkim możliwości pozyskania zawodników na zasadzie wypożyczenia lub oferując w ramach rozliczenia innych piłkarzy. W przypadku rozmów z Napoli może nim być Matias Vecino, Za ewentualnymi przenosinami Milika na San Siro przemawiają również bardzo dobre relacje między Interem a prezydent Napoli Aurelio De Laurentiisem.

Komentarze