Giganci Serie A faworytami do pozyskania Lingarda

Jesse Lingard
Jesse Lingard PressFocus

Jesse Lingard po zakończeniu obecnego sezonu pożegna się z Manchesterem United. Wszystko wskazuje na to, że 29-latek będzie kontynuował karierę na włoskich boiskach. Na czele wyścigu o jego pozyskanie mają znajdować się dwaj przedstawiciele Serie A – AC Milan i Juventus.

  • Jesse Lingard po zakończeniu sezonu odejdzie na zasadzie wolnego transferu z Manchesteru United
  • Faworytem do pozyskania Anglika mają być Milan i Juventus
  • Lingard liczy, że dzięki występom w nowym klubie wywalczy sobie miejsce w kadrze na mistrzostwa świata w Katarze

Milan i Juventus na czele wyścigu

Lingardowi z końcem czerwca wygasa obecna umowa z Czerwonymi Diabłami i nie zostanie przedłużona. Tym samym Anglik pożegna się z klubem na zasadzie wolnego transferu. W poniedziałek będzie miał szansę zagrać po raz ostatni na Old Trafford, kiedy Manchester United zmierzy się z Brentfordem.

Lingard, który jest wychowankiem Manchesteru United i rozegrał do tej pory w jego barwach 232 spotkania we wszystkich rozgrywkach, prawdopodobnie spróbuj swoich sił za granicą. Jak informuje ESPN poważnie zainteresowane pozyskaniem Anglika są AC Milan i Juventusem, choć piłkarz nie może również narzekać na brak ofert z innych klubów Premier League.

To właśnie giganci Serie A mają mieć obecnie największe szanse na sięgnięcie po doświadczonego zawodnika. Sam Lingard liczy, że w nowym klubie będzie miał szanse na regularne występy, co miałoby mu pomóc wywalczyć miejsce w kadrze reprezentacji Anglii na finały mistrzostw świata w Katarze.

Zobacz także: Juventus szuka wzmocnień w PSG

Komentarze

Comments 2 comments