Giganci mogą wykupić Dybalę. Roma jest przygotowana

Paulo Dybala
Paulo Dybala Pressfocus

Roma latem pochwaliła się, że jej barwy będzie reprezentował Paulo Dybala. W kontrakcie Argentyńczyka zostały zawarte ciekawe punkty.

  • Paulo Dybala ma w kontrakcie klauzulę wykupu
  • Kwota ta jest niska w stosunku do jego umiejętności
  • Roma ma jednak możliwość skutecznego odstraszenia potencjalnych kupców

Dybala ma klauzulę wykupu z Romy

Roma zatrudniając rok temu Jose Mourinho, udowodniła wszystkim, że ma ambicję bycia czołowym klubem nie tylko we Włoszech, ale i w Europie. Portugalczyk chce mieć jak najlepszych zawodników, a Rzymianie starają się spełnić jego życzenie. Szkoleniowiec Romy przed tym sezonem dostał duże wzmocnienie. Na Stadio Olimpico trafił za darmo Paulo Dybala, któremu wygasł kontrakt z Juventusem.

Argentyńczyk łączony był ze wzmocnieniem czołowych klubów na świecie. Finalnie został on na Półwyspie Apenińskim. 29-latka do wzmocnienia Romy skusił rzekomo nie tylko projekt sportowy, ale także niska klauzula odstępnego zawarta w jego kontrakcie. Informacja ta okazała się prawdziwa. Szczegóły ujawniła La Gazzetta dello Sport.

Włoscy dziennikarze twierdzą, że do wykupu Dybali potrzebne jest 20 milionów euro. Kwota ta obowiązuje tylko kluby spoza Serie A. Roma zabezpieczyła się jednak na wypadek, gdyby po Argentyńczyka zgłosił się na przykład ktoś z Premier League. Rzymianie będą bezpiecznie w przypadku podwyższenia zarobków 29-latka. Dzięki temu potencjalny chętny na pozyskanie Dybali będzie musiał negocjować z Romą kwotę wykupu. W tym sezonie Argentyńczyk strzelił dla Romy siedem goli oraz zaliczył dwie asysty.

Czytaj także: Problemy finansowe Juventusu w związku z prowadzonym postępowaniem

Komentarze