Dyrektor generalny Sassuolo potwierdził porozumienie z West Hamem

Gianluca Scamacca
Gianluca Scamacca Pressfocus

Włoskie media dużo uwagi poświęcają w ostatnim czasie Gianluce Scamaccy. Napastnik Sassuolo łączony jest z odejście z klubu, a jego transfer negocjuje West Ham United. Dyrektor generalny włoskiego klubu przyznał w rozmowie z mediami, że osiągnięto już porozumienie z Młotami.

  • Sassuolo pogodzone jest z tym, że latem z klubu odejdzie Scamacca
  • Włoch jest w trakcie negocjacji z West Hamem, a oba kluby osiągnęły porozumienie odnośnie do jego sprzedaży
  • Transakcję potwierdził dyrektor generalnie Sassuolo – Givanni Carnevali

Sassuolo z rekordowym transferem Scamakki

W ubiegłym sezonie Gianluca Scamacca dał się poznać szerszej publiczności jako niezwykle utalentowany i przede wszystkim skuteczny napastnik. 23-latek w 38 meczach strzelił 16 bramek i zakończył rozgrywki jako najskuteczniejszy strzelec Sassuolo, przed Domenico Berardim. 

Włoch szybko wzbudził ogromne zainteresowanie na rynku transferowym, a o jego angaż starało się kilka drużyn. Największą determinacją od początku wykazywał się West Ham United, który od wielu tygodni pozostaje w stałym kontakcie z dyrekcją klubu. 

Dyrektor generalny Sassuolo w rozmowie z mediami zdradził, że oba kluby osiągnęły już porozumienie ws. transferu napastnika. Zdradził także jego szczegóły. 

– Mamy porozumienie z West Hamem na kwotę 35 milionów euro kwoty stałej i 6 milionów euro bonusów. Do tego zachowany 10% przychodu od kolejnego transferu – powiedział w rozmowie z Corriere dello Sport Giovanni Carnevali.

– Jestem pewien, że on osiągnie naprawdę wiele. To wielki talent i dobry chłopak – dodał. 

Jeśli transakcja zostanie sfinalizowana, Gianluca Scamacca zapisze się w historii Sassuolo. Będzie to najdrożej sprzedany zawodnik w historii klubu. Do tej pory największy zysk włoski klub osiągnął na sprzedaży Stefano Sensiego, za którego Inter w 2020 roku zapłacił 25 milionów euro.

Czytaj też: Gwiazdor Sassuolo zaoferowany Milanowi

Komentarze