Gasperini opuści Atalantę? Możliwy zaskakujący kierunek

Gian Piero Gasperini
Gian Piero Gasperini PressFocus

Atalanta miała bardzo dobry początek sezonu. Jednak z biegiem czasu przyszła obniżka formy, z którą nie może poradzić sobie Gian Piero Gasperini. “La Reppublica” donosi, że projekt popularnego “Gaspa” w Bergamo może dobiec końca. Trenerem interesuje się bowiem inny włoski klub.

  • Atalanta jest w ostatnich tygodniach w słabej formie
  • Bardzo możliwe, że po sezonie z klubem pożegna się Gian Piero Gasperini
  • Trenerem już teraz interesuje się Genoa, która obecnie gra na zapleczu Serie A

Miał być Madryt, a ostatecznie trafi do Genui?

Atalanta na początku sezonu była jedna z rewelacji rozgrywek. Może drużyna nie punktowała na poziomie Napoli, ale przeszła przemianę. Już nie była tylko szaleńcza ofensywa, a zespół skupił się na obronie i grze z kontry. Początkowo przynosiło to dobre rezultaty, jednak w ostatnich tygodniach popularna “La Dea” prezentuje się bardzo słabo. Bardzo możliwe, że jest to ostatni sezon Gian Piero Gasperiniego w Bergamo.

Włoski dziennik “La Reppublica” donosi, że poważnie zainteresowana zatrudnieniem włoskiego szkoleniowca jest… Genoa. Klub obecnie występuje na zapleczu elity, ale jest bardzo blisko bezpośredniego awansu do Serie A. Kluby ze stolicy Ligurii przeżywają ostatnio ogromny kryzys, najpierw spadła z ligi właśnie Genoa, a teraz ich los podzieli prawdopodobnie Sampdoria, więc “Rossoblu” chcą bardzo mocno się uzbroić przed powrotem do najwyższej klasy rozgrywkowej w Italii.

Jeszcze kilka tygodni temu Gian Piero Gasperini łączony był z posadą trenera w Atletico Madryt. Jednak plotki szybko zostały ugaszone. 65-letni szkoleniowiec jest bez wątpienia jednym z najlepszych fachowców w swojej dziedzinie na Półwyspie Apenińskim, ale jego charakter mocno mu utrudnia pracę. Przekonał się o tym sam Alejandro Gomez, niegdyś kapitan Atalanty, który prze długie miesiące po transferze do Sevilli toczył wojnę z “Gaspem”.

Sprawdź także: Pierwszy letni transfer Napoli? Na celowniku gwiazda MLS

Komentarze