Oficjalnie. Sampdoria zwolniła trenera

Marco Giampaolo
Marco Giampaolo PressFocus

Sampdoria oficjalnie zwolniła trenera Marco Giampaolo po fatalnym początku sezonu. Media wskazują, że kolejnym, który straci swoją posadę może być dyrektor techniczny Carlo Osti.

  • Sampdoria fatalnie weszła w nowy sezon Serie A
  • Po ośmiu kolejkach zespół z Ligurii ma tylko dwa remisy i aż sześć porażek na swoim koncie
  • Za słabe wyniki posadę stracił trener Marco Giampaolo

Giampolo zwolniony, Osti czeka w kolejce

Sampdoria ponownie zawiodła. W niedzielę ekipa z Ligurii rozegrała kolejne fatalne spotkanie, tym razem przegrywając 0:3 z beniaminkiem Monzą i z dwoma oczkami po ośmiu kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Serie A. Sampdoria jedyne punkty wywalczyła dzięki remisom z Lazio oraz Juventusem.

Trener Primavery Felice Tufano zostanie tymczasowo przeniesiony do roli szkoleniowca pierwszej drużyny, dopóki nie zostanie oficjalnie wybrany nowy trener. Obecnie najpoważniejszymi kandydatami na to stanowisko są Claudio Ranieri i Roberto D’Aversa.

Władze Sampdorii mają dość beznadziejnych wyników zespołu i próbują ratować sytuację zanim będzie za późno. W klubie nie wyobrażają sobie możliwości spadku z Serie A, dlatego planują drastyczne zmiany. Zdaniem mediów z Sampdorii może zostać zwolniony także jeden z dyrektorów Carlo Osti.

Media dodają również, że były emir Kataru, szejk Al Thani prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia klubu z Ligurii.

Zobacz również: Inzaghi pesymistą w sprawie powrotu Lukaku do zdrowia

Komentarze