Giampaolo: Piątek na ławce to nie jest koniec świata

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

AC Milan pokonał u siebie Brescię Calcio 1:0 w sobotnim meczu Serie A. W wyjściowym składzie Rossonerich zabrakło Krzysztofa Piątka, co po spotkaniu wytłumaczył trener Marco Giampaolo.

Czytaj dalej…

Reprezentant Polski pojawił się na murawie w drugiej połowie, kiedy jego zespół prowadził już 1:0 po strzale Hakana Calhanoglu. Piątek miał dwie dobre okazje do zdobycia bramki, ale ostatecznie nie udało mu się trafić do siatki rywali. Wybór wyjściowej “11” po spotkaniu skomentował trener Milanu.

– Przed każdym meczem trzeba podejmować odpowiednie decyzje. Tym razem wybrałem Andre Silvę i Bennacera – powiedział Giampaolo w rozmowie z DAZN.

– Milan ma silny skład, więc mam możliwość, aby decydować się na różne opcje. Nie wiem czy Andre Silva odejdzie przed zamknięciem letniego okienka transferowego, ale jest profesjonalistą. Jest do naszej dyspozycji i może grać – dodał.

– Piątek to świetny zawodnik, choć jeśli czasem usiądzie na ławce, to nie będzie koniec świata. Zawodnicy muszą myśleć tylko o tym, aby dać z siebie wszystko dla Milanu. To ja podejmuję decyzje. Możliwe, że nie był w tak dobrej dyspozycji w tygodniu jak kilku innych zawodników – stwierdził.

Jego podopieczni zajmują 10. miejsce w tabeli ze zdobytymi trzema punktami. W następnej kolejce Milan zmierzy się na wyjeździe z Hellas Werona.

Komentarze