Giampaolo: Nie zrezygnuję z Piątka

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Milanu Marco Giampaolo zapowiedział, że nie zrezygnuje z Krzysztofa Piątka. – Jeśli on nie zdobędzie bramki, to kto ją zdobędzie? – mówił trener Rossonerich podczas konferencji prasowej.

Czytaj dalej…

W sobotę zespół Milanu czeka ważne spotkanie z Genoą. W ostatnim czasie we włoskich mediach pojawiły się informację, że Krzysztof Piątek może to spotkanie rozpocząć na ławce rezerwowych. Reprezentant Polski w tym sezonie zdobył bowiem tylko dwie bramki.

– Milan nie może zrezygnować z najbardziej bramkostrzelnego napastnika. Jeśli Piątek nie zdobędzie bramki, to kto ją zdobędzie? Giampaolo? – powiedział trener Milanu.

– Stać mnie na to, aby nie skorzystać z niego w jednym, dwóch lub maksymalnie trzech meczach w sezonie, ale nie można myśleć o rezygnacji z najlepszego strzelca. Najważniejsi zawodnicy muszą pozostać w grze, aby wziąć na siebie odpowiedzialność – dodał Giampaolo.

Zobacz także: Genoa vs Milan. Zapowiedź, typy, kursy

– W tej chwili musimy podnieść poziom skupienia i zagrywać każdą piłkę tak, jakby była ostatnia. Nawet wyrzut piłki z autu może coś zmienić – mówił. – Jesteśmy w sytuacji, której nikt się nie spodziewał, ale tak jest. Musimy teraz trzymać się razem i razem się z tego wydostać.

Komentarze