Gęstnieje atmosfera wokół Mourinho. Portugalczyk otrzymał ultimatum

Jose Mourinho
Jose Mourinho fot. PressFocus

Przegrana z ostatnim w tabeli Cremonese podburzyła nieco pozycję Jose Mourinho w Rzymie. “La Gazzetta dello Sport” informuje nawet, że Portugalczyk otrzymał ultimatum. Jeśli na koniec sezonu nie wywalczy awansu do kolejnej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów, jego kontrakt z AS Romą może zostać rozwiązany.

  • Władze AS Romy były zawiedzione porażką z ostatnim w tabeli Cremonese
  • Pozycja Jose Mourinho w klubie nie jest tak mocna, jak jeszcze niedawno
  • W przypadku braku awansu do Ligi Mistrzów, jego przygoda w Rzymie może dobiec końca

Rośnie presja wokół Mourinho

Jose Mourinho pracuje w Rzymie od połowy 2021 roku. AS Roma zatrudniła doświadczonego i utytułowanego szkoleniowca z nadzieją, że uda mu się wprowadzić zespół na wyższy poziom. Jego pierwszy sezon był średnio udany, natomiast zdecydowanie większe oczekiwania wiązano z trwającą kampanią.

Rzymianie wciąż liczą się w walce o awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, a także walczą o zwycięstwo w Lidze Europy. Wyniki nie robią natomiast szczególnego wrażenia, biorąc pod uwagę mocną i wyrównaną kadrę, jaką dysponuje Mourinho. W chwili obecnej AS Roma zajmuje w ligowej tabeli piątą lokatę, a przed sobą ma między innymi Lazio czy Milan.

Włodarze rzymskiego klubu bardzo źle zareagowali na porażkę z ostatnim w tabeli Cremonese. Dla ekipy z Cremone było to dopiero pierwsze ligowe zwycięstwo, co w Rzymie traktowane jest jako prawdziwy blamaż. “La Gazzetta dello Sport” informuje, że po tym występie pozycja portugalskiego szkoleniowca w klubie nie jest już taka mocna. Co więcej, poważnie zaczęto rozważać na temat jego przyszłości. Mourinho miał otrzymać ultimatum dotyczące awansu do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Jeśli na koniec sezonu AS Roma znajdzie się poza strefą zapewniającą grę w Champions League, były opiekun Chelsea i Realu Madryt może stracić pracę.

Zobacz również: Agent Kwaracchelii: on uwielbia Real Madryt

Komentarze