Genoa wygrywa w Mediolanie!

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

Duży zawód swoim kibicom sprawili w niedzielne popołudnie piłkarze Milanu, którzy na pustym San Siro przegrali 1:2 z walczącą o utrzymanie Genoą.

Genoa na prowadzenie wyszła już w siódmej minucie spotkania. Z piłką w pole karne z prawej strony wbiegł Antonio Sarabia, a następnie wyłożył ją przed bramkę Goranovi Pandevovi. Macedończyk spokojnie trafił do siatki z trzech metrów.

Milan nie potrafił odpowiedzieć, tymczasem Genoa cztery minuty przed przerwą zdobyła drugiego gola. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, futbolówka trafiła do zamykającego akcję Francesco Cassaty, który pokonał bezradnego Begovicia.

W drugiej połowie Rossonerim udało zdobyć się tylko jednego gola. W podbramkowym zamieszaniu po rzucie rożnym, piłka trafiła pod nogi Zlatana Ibrahimovicia, który uderzeniem z pięciu metrów nie dał szans bramkarzowi. Był to jednak wszystko na co było stać Milan w tym spotkaniu.

W zespole gości od 62. minuty na boisku przebywał Filip Jagiełło.

AC Milan – FC Genoa 1:2 (0:2)