Genoa wolna od koronawirusa

Piłkarze Genoi
Piłkarze Genoi fot. PressFocus

Genoa jest już wolna od koronawirusa. W czwartek poinformowano, że ostatni z 17 zawodników, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na COVID-19, uzyskał wynik ujemny. Oznacza to, że w zespole ze Stadio Luigi Ferraris nie ma już żadnego pozytywnego przypadku.

Czytaj dalej…

W sumie w klubie z Genui były 22 potwierdzone przypadki zakażenia się koronawirusem, w tym pięciu pracowników. Pierwszym piłkarzem, u którego stwierdzono zakażenie był bramkarz Mattia Perin. Miało to miejsce na dzień przed ich przegranym 0:6 meczu z Napoli.

Od czasu pierwszego pozytywnego wyniku, który uzyskany został 26 września, zakażenie koronawirusem stwierdzono u kolejnych 16 zawodników. Teraz wszyscy są już jednak zdrowi. Jako ostatni treningi w czwartek wznowili Darian Males i Petar Brlek.

Na liście 17 zawodników, którzy uzyskali pozytywne wyniku, znajdowali się: Na liście 17 graczy, którzy testowali pozytywnie znajdują się Valon Behrami, Francesco Cassata, Lukas Lerager, Federico Marchetti, Filippo Melegoni, Luca Pellegrini, Mattia Perin, Marko Pjaca, Ivan Radovanovic, Lasse Schone, Davide Zappacosta, Mattia Destro, Petar Brlek, Miha Zajc, Davide Biraschi, Domenico Criscito i Darian Males.

Genoa rozegrała do tej pory tylko cztery spotkania w Serie A, zdobywając w nich cztery punkty. Na inaugurację sezonu pokonała pewnie 4:1 Crotone, ale w kolejnych meczach nie wiodło się już jej najlepiej. Poza wspomnianym meczem z Napoli (0:6), Genoa bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Hellas Werona oraz przegrała u siebie 0:2 z Interem Mediolan. W najbliższy weekend Genoę czeka derbowe spotkanie z Sampdorią Genua. Mecz odbędzie się 1 listopada o godzinie 20:45.

Komentarze