Gattuso opuści Fiorentinę. Obie strony pracują już nad rozstaniem

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso Pressfocus

Nieoczekiwany zwrot akcji miał miejsce w środku tego tygodnia we Florencji. Gennaro Gattuso, który pod koniec zeszłego sezonu zakończył współpracę z Napoli, dość szybko znalazł nowy klub. Usługami charyzmatycznego trenera zainteresowała się wówczas Fiorentina. Związek 43-latka z Fioletowymi nie trwał jednak długo i rozpadł się już po 20 dniach od podpisania umowy.

  • Genarro Gattuso odchodzi z Fiorentiny
  • Włoch nie doszedł do porozumienia z dyrektorem sportowym ws. polityki transferowej

Gattuso nie będzie trenerem Fiorentiny

Napoli jeszcze na dwie kolejki przed końcem sezonu było w niebie, które oznaczało awans do Ligi Mistrzów i wyrzucenie z TOP 4 Juventusu Turyn. Wszystko zmieniło się o 180 stopni na finiszu rozgrywek, przez co Azzurri na własne życzenie zakończyli kampanię 2020/21 na piątej pozycji w tabeli.

W konsekwencji Aurelio De Laurentiis postanowił zakończyć współpracę z Gennaro Gattuso i w jego miejsce zatrudnił Luciano Spallettiego. Charyzmatyczny Włoch nie narzekał jednak na brak ofert i dość szybko znalazł nowego pracodawcę. Fiorentina będąca od lat średniakiem Serie A marzyła, aby od jesieni dzielnie walczyć o przepustkę do europejskich pucharów.

Kiedy Euro 2020 wystartowało na dobre, część trenerów – szczególnie tych nowo zatrudnionych, ma okazję do zapoznania się z polityką prowadzoną przez klub, a także może przygotować listę piłkarzy, których chętnie widziałaby w swoim zespole. Właśnie tak miał wyglądać związek Gattuso z Fiorentiną.

Niespodziewanie już po 20 dniach wszystko wisi na włosku i to nie za sprawą wybryków Gino, a kością niezgody pomiędzy nim a dyrektorem sportowym klubu.

Z informacji przekazanych przez Fabrizio Romano wynika, że agent Gattuso rozpoczął właśnie rozmowy z władzami Fiory, aby bez większych kłopotów rozstać się za porozumieniem stron. Oczekuje się, że dialog będzie kontynuowany w nadchodzących dniach, natomiast La Viola desperacko stara się załagodzić wszelkie nieprawidłowości. Włosi twierdzą, że na wszystko jest już za późno i Gino czuje się oszukany, przez co nie zamierza kontynuować swojej kariery na Florencji.

Przeczytaj również: Juventus opublikował oficjalny komunikat ws. przyszłości Moraty

Komentarze

Comments 3 comments

Już oficjalnie Gattuso nie jest trenerem Fiorentiny.
3 tygodnie temu euforia i szał. Commisso i Gattuso dwóch kalabryjczyków wprowadzi Violę na wyższy poziom, itd. Gattuso pomylił możliwości Fiorentiny z PSG lub Man. City i myślał, że Viola sprowadzi 3-5 zawodników za 20-30 mln. €.
Cała sytuacja wygląda śmiesznie, a obie strony wyszły na niepoważne.

Z jednej strony jest to jakieś ,,pocieszenie”, że takie cyrki nie tylko u nas, z drugiej nie wystawia to pięknej laurki lidze, a także potwierdza, że wprowadzanie zagranicznego kapitału do włoskiej piłki niezbyt przekłada się na osiąganie sukcesów.