Gdzie zagra Bonaventura? Wiele opcji pomocnika

Giacomo Bonaventura
Giacomo Bonaventura fot. Grzegorz Wajda

Giacomo Bonaventura po zakończeniu ostatniego sezonu pożegnał się z Milanem, ale w dalszym ciągu nie wiadomo, gdzie zagra w nowych rozgrywkach. 30-latek był już łączony z kilkoma klubami, a teraz do grona zainteresowanych dołączył kolejny.

Czytaj dalej…

Bonaventura jest dostępny na zasadzie wolnego transferu, bowiem wygasł jego dotychczasowy kontrakt z mediolańskim klubem, w którym spędził sześć ostatnich lat. Doświadczony pomocnik jest łakomym kąskiem dla wielu klubów włoskiej Serie A.

Już wcześniej mówiło się o jego możliwym powrocie do Atalanty Bergamo, a zainteresowanie jego osobą wyrażali przedstawiciele Torino, Romy i Fiorentiny. Piłkarza chętnie do drużyny sprowadziliby również beniaminkowie – Benevento i Crotone – ale wszystko wskazuje na to, że Bonaventura celuje wyżej. Jak informuje Sky Sport Italia, kolejną opcją dla piłkarza są przenosiny do Hellas Werona.

Pomocnik nie zamierza się jednak spieszyć i przed podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie swojej przyszłości, chce dokładanie przeanalizować wszystkie dostępne opcje. Tych jak widać nie brakuje.

Duże doświadczenie Bonaventury

W trakcie swojej dotychczasowej kariery, Bonaventura, który ma na swoim koncie także 13 występów w reprezentacji Włoch, rozegrał 254 meczów na boiskach Serie A, zdobywając w nich 44 bramki i dokładając do tego 38 asyst.

W poprzednim sezonie trenerzy Milanu nadal chętnie korzystali z jego usług. W efekcie wystąpił w 29 ligowych meczach, w których strzelił trzy gole i zanotował sześć asyst.

Komentarze