“Gdyby nie wyjątkowy sezon Napoli, to Milan brałby udział w wyścigu po mistrzostwo”

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

Stefano Pioli zasugerował w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów, że AC Milan pod jego wodzą musi skoncentrować się na pokonywaniu trudności. Włoch jednocześnie uznał, że pogratulował SSC Napoli niesamowitego sezonu pod batutą Luciano Spallettiego.

  • AC Milan w trakcie minionego weekendu wygrał 13. mecz w sezonie
  • Rossoneri aktualnie tracą 18 oczek do pierwszego SSC Napoli
  • Stefano Pioli nie ukrywał, że jest pod wrażeniem osiągnięć Azzurrich w tej kampanii

Stefano Pioli pod dużym wrażeniem Napoli

Stefano Pioli może mieć powody do zadowolenia po ostatnim weekendzie. Prowadzony przez niego AC Milan pokonał Monzę (1:0), dzięki czemu zaliczył trzecie z rzędu zwycięstwo, licząc wszystkie rozgrywki.

Łatwo jest być drużyną, gdy wszystko idzie dobrze, dużo trudniej było pokonać te trzy czy cztery trudne tygodnie. Pokazaliśmy, że jesteśmy grupą, która ma wolę pokonywania trudności i wyszliśmy z tego jeszcze silniejsi – mówił trener Rossonerich cytowany przez Football Italia.

– Oczywiście jest jeszcze sezon do rozegrania, a oceny ograniczają się do pierwszej części kampanii. Wciąż mamy jeszcze dużo do osiągnięcia – dodał Pioli.

Szkoleniowiec mistrzów Włoch wypowiedział się też na temat tego, czy jego zespół wyszedł z dołka po kilku gorszych tygodniach. – Można z całą pewnością powiedzieć, że Milan chce wygrać każdy mecz od tego miejsca do końca – stwierdził Włoch.

Pioli nie szczędził też pochwał w kierunku SSC Napoli. – Będąc szczerym, trzeba jasno powiedzieć, że drużyna robi coś wyjątkowego. Napoli zasługuje na gratulacje – rzekł trener Milanu.

Czytaj więcej: Nowy cel Milanu. Strzelił mu gola w Lidze Mistrzów

Komentarze