Gazidis wyjaśnił, jak zmienił się Milan

Ivan Gazidis (z prawej)
Ivan Gazidis (z prawej) fot. PressFocus

AC Milan w trakcie minionego weekendu stracił pozycję lidera Serie A kosztem Interu Mediolan. Rossoneri i tak jednak są objawieniem tego sezonu. Ostatnio ciekawego wywiadu Grantowi Wahlowi w podcaście “Futbol with Grant Wahl” udzielił dyrektor generalny klubu z San Siro.

AC Milan podjął decyzję o zatrudnieniu Ivana Gazidisa, podjął 5 listopada 2018. Wcześniej 56-latek przez dziewięć sezonów pracował w Arsenalu FC, gdzie zajmował to samo stanowisko.

– Przyszliśmy do klubu, który był w naprawdę złej sytuacji finansowej. Przychody od dawna pozostają takie same, podczas gdy inne kluby je podniosły. Jednocześnie rosły koszty, które sprawiły, że Milan notował duże straty – mówił Ivan Gazidis cytowany przez Football Italia.

– To nie jest sytuacja, którą rozwiążesz z dnia na dzień. Wymaga to czasu. Chociaż nie jest to popularne, musieliśmy obniżyć koszty, próbując poprawić wydajność. Zapewniam, że nie jest to łatwe. Gdybyśmy zrobili to samo, co kluby takie jak Juventus i Inter, nie bylibyśmy w stanie do nich dotrzeć i konkurować z nimi, ponieważ wyprzedzają nas swoimi planami – przekonywał działacz Milanu.

– Zdecydowali zatem wprowadzić kilka nowych pomysłów w życie. Działaliśmy na podstawie analiz w naszym bardzo dobrym zespole, który się tym zajmował. Chcieliśmy, aby ktoś tym wszystkim dowodził, stąd decyzja o powrocie Paolo Maldiniego do klubu – powiedział Gazidis.

– Skupiliśmy się na młodych zawodnikach, kupiliśmy i nadal będziemy kupować wielkie talenty z całego świata. Piłkarzy, którzy muszą coś udowodnić – kontynuował sternik Rossonerich.

– Musieliśmy znaleźć odpowiedniego trenera i okazał się nim Stefano Pioli. Po przerwie pandemicznej mieliśmy niezwykły okres, który nie sprowadza się tylko do wyniku, zwycięstwa czy porażki: dla Milanu zwycięstwo jest konieczne, ale to nie wystarczy. Chcemy grać dynamiczną, proaktywną piłkę nożną i robimy to z grupą młodych ludzi – skwitował Gazidis.

W najbliższy czwartek mediolańczycy rozegrają spotkanie w ramach 1/16 finału Ligi Europy, mierząc się z Creveną Zvezdą Belgrad.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze