Gazidis: Milan potrzebuje cierpliwości

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

AC Milan od kilku lat ma sporo problemów i nie potrafi wrócić na najwyższy poziom, który w przeszłości prezentował. Ivan Gazidis, dyrektor wykonawczy Rossonerich, powiedział, że do tego potrzeba oddania i cierpliwości.

Czytaj dalej…

– Aby Milan był nowoczesny, to musi walczyć na najwyższym poziomie we Włoszech i w Europie, a w przyszłości grać także na jednym z najwspanialszych stadionów na świecie, z jasną filozofią do osiągnięcia sukcesu na boisku – powiedział Gazidis w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

– Milan to jest jeden z największych klubów na świecie. Wszyscy jednak wiemy, że kilka poprzednich lat było trudnych – dodał.

– Były ogromne porażki. Od kiedy klub przejął Elliot, to staliśmy się jednym z tych klubów, który zainwestował najwięcej na świecie. Musimy jednak uważać, bo są przepisy Finansowego Fair Play. Zdajemy sobie sprawę, że to jest bardzo ważne. Trzeba działać przejrzyście – podkreślił.

– Nie chcemy już nigdy więcej być wykluczeni z europejskich rozgrywek. Musimy poradzić sobie z wyzwaniem, aby wrócić na szczyt. Wiemy, że musimy robić to krok po kroku, nawet jeśli w trakcie tej drogi popełniamy błędy. Nie ma marzeń, które są niemożliwe do zrealizowania. Jednak do ich realizacji potrzebna jest praca, oddanie oraz cierpliwość – podkreślił.

Komentarze