Gattuso zostanie w Milanie, odejdzie Leonardo?

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Według doniesień Corriere della Sera bardzo prawdopodobne jest, że trenerem AC Milanu w kolejnym sezonie nadal będzie Gennaro Gattuso. Tymczasem z klubem z Lombardii może się rozstać Leonardo.

Czytaj dalej…

Mediolańska drużyna cały czas liczy się w rywalizacji o miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Aktualnie team z miasta mody traci trzy punkty do czwartej w klasyfikacji Atalanty BC. Niemniej przy równej liczbie “oczek” na koniec rozgrywek w lepszym położeniu będą mediolańczycy, mający lepszy bilans bezpośrednich starć z La Deą.

Tymczasem w kontekście przyszłości trenera Milanu warto odnotować, że jego zwolnienie kosztowałoby Milan osiem milionów euro, co zdaniem dyrektora wykonawczego Rossonerich w osobie Ivana Gazidisa jest złym rozwiązaniem. Tym bardziej że na horyzoncie nie ma odpowiedniej alternatywy do zastąpienia Gattuso.

Do tej pory faworytem do zastąpienia aktualnego trenera Milanu był Eusebio Di Fancesco. Jednym z kandydatów był też Maurizio Sarri, który jest jednak także w kręgu zainteresowania AS Romy i Juventusu FC.

O ile możliwe jest pozostanie Gattuso na stanowisku szkoleniowca Czerwono-czarnych to niewykluczona jest roszada na stanowisku dyrektora sportowego. Leonardo może zostać zastąpiony przez Luisa Campsa z Lille OSC, czy Igliego Tare z Lazio Rzym, sugeruje La Gazzetta dello Sport.

Komentarze