Gattuso zadowolony po derbowym zwycięstwie. “Zieliński to jeden z naszych najlepszych graczy”

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński fot. Grzegorz Wajda

W niedzielę SSC Napoli wysoko pokonało AS Romę (4:0) w Derbach Słońca. Dla gospodarzy był to podwójnie wyjątkowy wieczór, bo jednocześnie było to pierwsze spotkanie na Stadio San Paolo po śmierci klubowej legendy, Diego Maradony. Po wysokim zwycięstwie zadowolenia nie ukrywał trener Napoli, Gennaro Gattuso.

Czytaj dalej…

Włoch był zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

– Musimy grać z taką intensywnością w każdym meczu, z taką atmosferą wokół naszego klubowego autobusu, w szatni, przez całe spotkanie. Niczego nie można brać za pewnik. Podobało mi się nasze dzisiejsze nastawienie. Kiedy któryś z kolegów popełnił błąd, reszta raczej mu pomagała niż posyłała do diabła, takie zachowanie chcę widzieć – ocenił wysokie zwycięstwo Gattuso.

– Wiemy, że przy tak napiętym terminarzu nie będziemy mogli zagrać na sto procent w każdym z meczów, ale to właśnie dlatego mentalność jest tak ważna, ponieważ pomaga pokonywać trudności, iść dalej i podnosić poprzeczkę. Najważniejsza jest mentalność, musimy znaleźć równowagę między graniem dobrze w piłkę, ale pozostaniu drużyną – kontynuował mistrz świata z 2006 roku.

Nie obyło się też bez pytań o zmarłego Diego Maradonę.

– Czuć powszechny smutek, ale w tym momencie miasto musi wykazać się zdrowym rozsądkiem. Widzę zbyt wielu ludzi bez założonych masek. Maradona jest legendą, każdy to wie i rozumiem, że ludzie pragną wyrazić swoje uwielbienie, ale mam nadzieję, że od jutra miasto wróci do bycia rozsądnym, albo zapłacimy za to w przyszłości – trzeźwo ocenił sytuację szkoleniowiec Napoli.

Przez kontuzję Victora Osimhena wczoraj wyżej zagrał Piotr Zieliński.

– To nie tylko kwestia taktyki. Posiadanie wracającego głęboko pomocnika bardzo pomaga, zwłaszcza z taką drużyną jak Roma, która lubi posyłać prostopadłe podania. Zieliński to jeden z naszych najlepszych graczy, ale miał COVID i powrót do formy zajął mu trochę czasu. Ma technikę, jest silny fizycznie i inteligentny. Ma wszystko, czego potrzebuje świetny gracz – chwalił reprezentanta Polski Gennaro Gattuso.

Włoch uważa ponadto, że Inter jest w tym sezonie zespołem do pokonania. Triumf nad Romą pozwolił Napoli wspiąć się na piąte miejsce w tabeli, ze stratą 6 punktów do Milanu. Pamiętajmy jednak, że neapolitańczycy zostali ukarani walkowerem i utratą jednego “oczka” za niestawienie się na pojedynek z Juventusem.

Komentarze