Gattuso: Wszyscy wiosłujemy na tej samej łodzi

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Po porażce z UC Sampdorią w miniony weekend zawodnicy AC Milanu okazję do rehabilitacji mają już dzisiaj wieczorem, mierząc swoje siły z Udinese Calcio. Przed tym starciem z przedstawicielami mediów na konferencji prasowej spotkał się szkoleniowiec Rossonerich, którzy przekonywał, że jego drużyna mimo ostatnich dwóch porażek żyje i ma się dobrze.

Czytaj dalej…

– Do swojego starcia przystąpimy po dwóch porażkach, ale drużyna żyje i ma się dobrze – mówił Gennaro Gattuso w trakcie spotkania z dziennikarzami.

– Jesteśmy świadomi kłopotów, z którymi mamy do czynienia, ale nie jesteśmy martwi. Lekarstwem na wszystko może być zwycięstw – dodał Włoch.

Szkoleniowiec mediolańskiej ekipy odniósł się również do pracy sędziów. – Trzeba wiedzieć, że sędziowie są różni. Daniel Orsato w każdym razie niewiele gwiżdże. Niemniej musimy wiedzieć, jak rozmawiać z sędziami. W trakcie naszego meczu Sampą było kilka kontrowersyjnych decyzji sędziowskich, ale musimy je zaakceptować. Nie możemy usprawiedliwiać swoich wyników decyzjami arbitrów – zaznaczył Gattuso.

Opiekun mediolańskiej drużyny jeszcze raz przypomniał wszystkim o celu Milanu na trwającą kampanię. – Wszyscy wiosłujemy na tej samej łodzi i jestem spokojny o postawę swojego zespołu. Naszym celem jest gra w Lidze Mistrzów i wszyscy zmierzamy do zrealizowania tego celu  – rzekł opiekun Czerwono-czarnych.

Komentarze