Gattuso: Widzę piłkę z innej perspektywy

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Według niektórych głosów porażka AC Milanu w sobotnim starciu ligowym z Juventusem FC była następstwem niezrozumiałych decyzji sędziego. Daleki od takiego postrzegania sprawy był jednak szkoleniowiec Rossonerich, który przekonywał, że jego drużyna przegrała dlatego, bo jego podopieczni popełnili zbyt dużo błędów w ostatnich fragmentach rywalizacji.

Czytaj dalej…

– To był nasz najlepszy występ w 2019 roku. Przegraliśmy mecz w ostatnich 18-20 minutach nie dlatego, że Juve radził sobie dobrze, ale z powodu naszych błędów. Takie rzeczy mogą się zdarzyć, gdy ktoś decyduje się na taką grę, którą my chcemy prezentować – powiedział opiekun Milanu przed kamerą Sky Sport Italia.

– W poprzedniej kampanii także mieliśmy niezłe występy na stadionie Juve. Wierzę, że sędziowie pracują, nie chcąc popełniać błędów. Jeśli jednak jest inaczej, to lepiej, aby zrezygnowali z takiej pracy, bo nie ma ona sensu – kontynuował Gattuso.

Szkoleniowiec Rossonerich pozwolił sobie również na komentarz dotyczący odbioru jego osoby. – Kibice widzą Gattuso tylko jako motywację. A ja teraz widzę piłkę pod innym względem i z innej perspektywy. Kibice pozostali przy Gattuso oznaczającym pasję i zaangażowanie. I dobrze, szanuję ich. Nie chcę ich miłości, chcę tego od mojej rodziny – skwitował opiekun mediolańczyków.

Komentarze