Gattuso: Walką możemy zdobyć serca kibiców

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

AC Milan co prawda wygrał swój piątkowy mecz w Serie A z Empoli FC, ale pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu ekipy z Lombardii, o co pretensje do swoich podopiecznych miał szkoleniowiec Rossonerich. Milan aktualnie ma tylko jeden punkt straty do trzeciego w ligowej tabeli Interu Mediolan.

Czytaj dalej…

– W pierwszej połowie nie podobała mi się gra mojego zespołu. Mieliśmy piłkę, ale nie stwarzaliśmy praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką rywala. Co najwyżej łaskotaliśmy go swoimi próbami – ocenił Gattuso cytowany przez Football Italia.

– Po przerwie zaprezentowaliśmy się znacznie lepiej i miało to odzwierciedlenie na wynik – dodał Włoch.

– Musimy zdobyć serca kibiców, a jedyny sposób, aby tak mogło się stać, to walka o każdą piłkę. Przed nami jeszcze 13 kolejek i w każdym ze spotkań musimy dawać z siebie wszystko – zaznaczył opiekun Czerwono-czarnych.

– Ludzie pytają o presję, a fakt, że zawodnicy zakładają koszulkę Milanu i wychodzą na San Siro, to wystarczający powód do tego, aby ją czuć. Jasne, że długo nie było tak, że Milan miał okazję stawić czoła drużynom z pierwszej czwórki, ale tak jest teraz i chcemy zakończyć rozgrywki ligi włoskiej na jak najwyższej pozycji – zaznaczył Gattuso.

– Piłka nożna jest świetna, bo nie jest jak prawdziwe życie. W życiu popełnisz błąd i lata może zająć naprawienie tego. Tymczasem w przypadku piłki nożnej możesz grać co trzy dni i szybko wszystko zmienić – skwitował trener mediolańczyków.

Komentarze