Gattuso w Milanie, jeśli odejdzie Maldini?

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Według najnowszych doniesień włoskich mediów bardzo możliwe, że po starciu Genoi CFC z AC Milanem nowym/starym szkoleniowcem Rossonerich zostanie Gennaro Gattuso. Taki stan rzeczy będzie mógł mieć miejsce, jeśli z klubem z Lombardii rozstanie się Paolo Maldini.

Czytaj dalej…

W powszechnej opinii potyczka zaplanowana na godzinę 20:45 może mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości Marco Giampaoalo, który nie zaliczył udanego startu w lidze włoskiej z nowa ekipą. Pod jego rządami Milan zaliczył cztery porażki w sześciu spotkaniach, a styl gry Czerwono-czarnych także pozostawia wiele do życzenia.

W związku z powyższym Corriere dello Sport sugeruje, że niebawem może dojść do roszady na stanowisku opiekuna mediolańczyków. Ciekawe jest to, że rozpatrywany jako nowy szkoleniowiec przedstawicieli 18-krotnych mistrzów Serie A, jest Włoch Gattuso, z którym Milan rozstał się latem z powodu niesatysfakcjonujących wyników.

W gronie kandydatów do objęcia stanowiska trenera Milanu wymienia się też takich szkoleniowców jak: Rudi Garcia, Arsene Wenger, czy Claudio Ranieri.

Komentarze