Gattuso: Tylko we Włoszech piłkarz nie może kazać sędziemu spi***alać!

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso PressFocus

Trener Napoli uważa, że Lorenzo Insigne nie powinien zostać wyrzucony z boiska w spotkaniu z Interem (0:1).

Kapitan neapolitańczyków został wyrzucony z boiska za obrażanie sędziego po tym, jak ten podyktował rzut karny, którego na zwycięskiego gola zamienił Romelu Lukaku.

“Sędzia powinien okazać nieco zdrowego rozsądku”

– To się dzieje tylko we Włoszech. Powiedziałem sędziemu, że dwie minuty przed czerwoną kartką chwalił Lorenzo. Mówił, że jest świetnym kapitanem, a dwie minuty później go wyrzucił. Nie możesz wyrzucić zawodnika, a zwłaszcza kapitana, za coś takiego. W Anglii, w Szkocji, mówią sędziemu, by spi***alał non stop i nic się nie dzieje. Tylko we Włoszech piłkarze są za coś takiego wyrzucani z boiska. Gdy ja byłem graczem, piłka nożna była sportem. Arbiter powinien okazać nieco zdrowego rozsądku i zrozumienia. Po podyktowaniu wątpliwego rzutu karnego zawodnik ma prawo się unieść. Sędzia powinien udawać, że tego nie słyszy. Nie można osłabiać jednego z zespołów za coś takiego. Insigne nie powiedział tego nawet w twarz czy w agresywnym stylu! – grzmiał włoski szkoleniowiec.

“Tego wieczoru nie byliśmy w stanie trafić do siatki”

– To było taktyczne spotkanie. Z mojego punktu widzenia drużyna zaprezentowała się świetnie i chciała zrobić dziś coś nowego. Jeśli oceniamy mecz całościowo, Napoli zasłużyło na punkty, ale do tego trzeba zdobywać gole. Wyglądało to, tak, że nawet gdybyśmy przez całą noc próbowali wziąć piłkę do rąk i wrzucić ją do siatki, i tak by nie przekroczyła linii. Gdy Inter na nas nacierał i tak graliśmy swoje spotkanie. Niestety, futbolówka nie znalazła się w siatce – podsumował spotkanie Gattuso.

Włoch powiedział też, że kontuzja, z którą z boiska zszedł Dries Mertens, to skręcona kostka. Belg niebawem przejdzie testy.

Napoli zajmuje obecnie czwarte miejsce w Serie A, ze stratą pięciu punktów do Milanu. W niedzielę zespół Gattuso czeka trudny wyjazdowy mecz z Lazio.

Komentarze

Comments 2 comments

Co ten Gattuso, co wspólnego spie*dalać ze sportem? Niech nie narzeka, Napoli było bardziej aktywne ale samo sobie przeszkodziło. Swoją drogą to co ma powiedzieć? Której Cristante został zdyskwalifikowany na jeden mecz bo sobie przeklnął pod nosem po strzeleniu samobója.